Şimdiki maymunlar da insan olurdu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Uğurhan Çavuş

Hectopat
Evrimden varolduk diyelim. Ya da kozmik bir kazadan ya da bigbang patlamasından. Bu evrimi ya da kozmik kazayı veya bigbang patlatmasını olmasını sağlayan bir güç lazım. Bu güç başlangıcı var diyelim. O zaman onu da yaratan lazım. E onu yaratan varsa onu da yaratan lazım. Demekki bir yaratan var ama onuda yaratan lazım. Dedim ya bu da mümkün değil. Tek bir yaratan var o da neden ? Yaradanın yaratanı olmaz. Çünkü olursa onuda yaratan lazım. Sonsuz yaratıcı lazım. O zaman yaratıcı diye bir kavram olamaz. Demek ki tek bir yaratan var ve bunun gücü sınırsız. E başlangıcı olmayan bir şeyin sonu da olamaz. Burda ateizm çürüyor. Deizm gibi oldu onu da çürüteyim. Tek bir tanrı olsa bizi yaratsa bize hiçbir haber vermedi diyelim. O zaman da dünya var olmazdı. Herşeyin bir var oluş sebebi Allah neden kötülükleri önlemiyor ya da bize görünmüyor ? Çünkü imtihan var. Durduk yere var olan birşey söyleyin bana. Var mı ? Yok. Cennet cehennem var. Akıl var. Cüzi irademiz var. Gücümüz var. Deizm gerçek olsaydı akıl ve irade olmazdı. Allah bize akıl verdi irade verdi. 2 yol verdi. Seçme hakkı verdi. Deizm olsaydı biz robot gibi olurduk. Kendi başımıza iş yapamazdık. Bir kere deizm olsaydı akıl irade olmayacaktı. Biz programlanmış olacaktık. 2 yol yani kötü yol iyi yol. Sklımızla seçip irademizle ilerleyemecektik. Yani hak din islam.
Yaratılış var evrim de var evrimden kastım darwin değil. Hani mesela cenin belli aşamalardan geçer doğum süresince. İnsanlar maymunlardan gelse şimdiki maymunlar da insan olurdu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayatında hiç kitap okumadığın için daha doğru düzgün yazı yazmayı bile beceremiyorsun. Kendi kutsal kitabını bile okuduğundan şüpheliyim.

Neyse, uzun uzun yazmışsın. Boş boş yazmışsın ama bunları bilim bölümüne yazmışsın. Burası Din bölümü değil. Sadece şu son cümlen bile sana cevap vermeye bile gerek olmadığını anlamamıza yetiyor:

Maymunlardan gelse şimdiki maymunlar da insan olurdu.

Önce evrimin milyarlarca süren bir süreç olduğunu öğren, ondan sonra konuşalım. Ama zaten okumuş olsan böyle boş boş konuşuyor olmazdın. Sofi'nin Dünyası'nı oku. Belki bir iki bir şey öğrenirsin.

Yani hak din islam.

Bunu bana niye anlatıyorsun ki ? Bana ne ? Git Hristiyanlara anlat. Onlara göre de hak din kendilerinin dini.

Çünkü imtihan var.

Üç yaşında tecavüzden ölen çocuk da mı imtihandaydı acaba ?

Seçme hakkı verdi.

Madem seçme hakkı verdi ben de seçimi yaptım. Ama gördüğüm kadarı ile sen bu seçimi kendine yediremiyorsun. Instagram'da paylaştığım kitap yazısından bile rahatsız olmuş gelmiş burada konu açıyorsun. Hoşgörüye ne oldu ? Sözde mi yoksa ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı