Eğer Evrim Varsa Neden Günümüzdeki Maymunlar İnsan Değil?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Lütfen bu videoyu ön yargısız şekilde izlerseniz sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda Dawkings Oktar'ın yazdıklarını okuyor ve onunla dalga geçiyor. Eğer bilimsel konuları bu tür sahtekar platformlardan takip ediyorsan arpa boyu yol alamazsın, ki alamamışsın da maalesef.

Bana göre evrim diye bir şey yok. Yoksa insan, zekasal olarak da değişime uğrardı. Maymun, içgüdülerine göre hareket eder; İnsan ise kendi iradesine göre.

Aslında evrim teorisi çok mantıklı geliyor bana. Bakın;
242962-kurtadamkardesler4.jpg
Bunlar Hindistan da yaşayan 3 kız kardeş'miş, ve sanırım hastalığa yakalanmışlar... Bence paylaşmanız ve alay tarzı olması hiç hoş olmamış.

Evrimin varlığını kanıtlamak çok basit buyrun geçiş türleri: Tıklayınız
Ayrıca siz evrimin yada evrim teorisinin Charles Darwin'in ortaya attığı gibi kaldığınımı sanıyorsunuz?
Evrim tesadüflere dayalı olamaz. Bunu yönlendiren bir şey (Tanrı) olmalı.

Evrim vardır ve evrim her an gerçekleşmektedir. Bilimsel konuda paylaşacaklarınız varsa buyurun paylaşın. Ama malum şahısın hurafe videolarını burada paylaşmanıza müsade etmemizi beklemeyin.

Evrim konusundaki sorularınıza cevaplar bulacağınız kaynaklar:

www.evrimagaci.org: Başlangıç – Evrim Ağacı
Evrim Ağacı - Çankaya, Ankara - Üniversite ve Yüksekokul, Eğitim Kurumu | Facebook

Soruna da kısa bir cevap vereyim, evrim bir anda gerçekleşen bir şey değil. Milyarlarca yıl süren bir olgu.

Elinin altında milyarlarca işlem yapabilen bir bilgisayar ve internet gibi devasa bir kaynak olup da halen daha evrimi araştırmamış olmanız da ilginç geçnler. Neyse, verdiğim sayfaları takip etmenizi öneririm.

Evrim teorisi kanıtlanması için 2 milyon yıl içerisinde değişen gelişen yaşam formlarının incelenmesi gerekmektedir. Günümüz teknolojileri ile bu mümkün olmadığı için ve ara geçiş formlarından kanıt bulunduğu için bu yüzden şuan türler hakkındaki en somut teori olarak evrim teorisi kabul görmektedir.

Evrim teorisinin tam olarak anlamanız için nasıl ve ne şekilde kurulduğunu ne şekilde ortaya atıldığını anlatmak kolay değil. Sadece insanların yanılgısı olarak insanın maymundan geldiğini itibar etmektedirler ve kendilerine bu düşünce çok saçma gelmektedir.

Evrim evrim teorisi tek hücrelilerden geldiğimizi de ispatlamakdadır bu halde atamız amip olabilir.[emoji1]

Yani size diyeceğim odur ki bir gerizekalının çıkıp soyumuz maymunlardan gelmiştir demesi gibi bir rivayet yoktur ara geçiş formları ile soy ağaçlarıyla bu fikir desteklenmektedir. Ancak deneyle ispatı mümkün değildir. Bu konuyu bir blog açarak bilgi kirliliği anlam yanılgıları ortadan kaldırmak için yazmayı planlıyorum geniş bir zamanda.

Şunu demeliyim ki evrim sadece teoridir şuan en geçerli ve ispatı en mümkün olan teoridir ancak kesin değildir deneylerle desteklenemez. Bilim bunu kabul etmektedir. Bu bahsi şahsileştirmemek gerekir.
Canlılık yaşamının 2 milyon yıllık geçmişini araştırabilecek bir teknolojiye sahip değiliz. Bu yüzden şuan dünya üzerinde kabul edilebilir tek teoridir.

//Evrimi yönlendiren Tanrı neden acaba Afrika'da açlıktan ölen çocuklara da bir yardım yönlendirmiyor ? Yoksa Tanrı insanların açlık, savaş ve sefalet içinde ölmelerini izlemekten zevk alan bir varlık mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca onca yabancı dizi izliyorsunuz, bi zahmet Neil amcanın Cosmos serisini de izleyin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı