Çözüldü Simgeler kendi kendine yer değiştiriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TheRevo

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar,

Birkaç gündür masaüstündeki simgeler kendi kendine yer değiştiriyor yeniden sıralanma gibi değil mesela sol üstte bulunan bilgisayarım simgesi aşağılara gidiyor ya da masaüstünde kendi kendine dosya oluşuyor. Ben virüsten şüphelenip tarama yaptım (Avast) ama bir şey çıkmadı.

Arkadaşlar,

Birkaç gündür masaüstündeki simgeler kendi kendine yer değiştiriyor yeniden sıralanma gibi değil mesela sol üstte bulunan bilgisayarım simgesi aşağılara gidiyor ya da masaüstünde kendi kendine dosya oluşuyor. Ben virüsten şüphelenip tarama yaptım (Avast) ama bir şey çıkmadı.

Malwarebytes veya Kaspersky indirin, daha sonra bilgisayarı güvenli modda açıp tam tarama yapın.

Malwarebytes veya Kaspersky indirin, daha sonra bilgisayarı güvenli modda açıp tam tarama yapın.

Malwarebytes indirip tarama yaptım 3 tane virüs buldu. Karantinaya aldım umarım bir daha virüs bulaşmaz yardımlarınız için teşekkür ederim.
Avastı silin.
Malwarebytes indir bir de onunla tarat.
Sonucu bekliyorum.
Sayenizde Avast'ın işe yaramadığını gördüm teşekkür ederim.

Avast'ı silin.
Malwarebytes indir bir de onunla tarat.
Sonucu bekliyorum.
Arkadaşlar,

Virüsleri hallettim ama hâlâ Readme.txt adında içi boş 4kb lik bir dosya oluşuyor.

Son düzenleme:
Malwarebytes indirip tarama yaptım 3 tane virüs buldu. Karantinaya aldım umarım bir daha virüs bulaşmaz yardımlarınız için teşekkür ederim.

Arkadaşlar,

Virüsleri hallettim ama hâlâ Readme.txt adında içi boş 4kb lik bir dosya oluşuyor.
Rica ederim.

Readme.txt virüs değil .txt dosyalarının virüs olma olasılığı çok azdır.
Görev yöneticisinin işlemler kısmının fotoğrafını atar mısınız.

Readme genelde bir programı kurduktan sonra dosyanın içerisinde okumanız gerekenler ve bilmeniz gerekenlerdir.

Rica ederim.

Readme.txt virüs değil .txt dosyalarının virüs olma olasılığı çok azdır.
Görev yöneticisinin işlemler kısmının fotoğrafını atar mısınız.

Readme genelde bir programı kurduktan sonra dosyanın içerisinde okumanız gerekenler ve bilmeniz gerekenlerdir.
Eki Görüntüle 1317071

Dosya Ekleri

• resim_2022-02-26_223304.png
    resim_2022-02-26_223304.png
    93,9 KB · Görüntüleme: 42
Şu an sorunu çözmüş bulunuyoruz arka planda çalışan her hangi bir zararlı yazılım göremedim.
Avast, Norton gibi saçma ve işinde berbat olan programları kullanmayın.

Zamanında Avast varken bilgisayarıma Eset kurduğumda Avastı virüs olarak algılayıp silmişti :D

Çözüm
Şu an sorunu çözmüş bulunuyoruz arka planda çalışan herhangi bir zararlı yazılım göremedim.
Avast, Norton gibi saçma ve işinde berbat olan programları kullanmayın.

Zamanında Avast varken bilgisayarıma ESET kurduğumda Avast'ı virüs olarak algılayıp silmişti :D

Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim iyi akşamlar :)

Arkadaşlar,

Rica ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı