Şimşek çakmasından sonra monitörün ekranı gelmiyor

@Elementor Dağıtım şebekesine bağlı analizörler kayıt tutar sürekli. Dağıtıcı firma da enayi değil maalesef. Sürekli tutulan kayıtları iletir ve sorumlu olmadığını gösterir.

@inPijamas Hayır, değildir. Doğal afetler firmaların sorumluluğunda değildir. Bu sektörde çalışıyorum zaten.
Sizin sorumluluğunuzda, yaklaşık 7-8 yıl önce Cisco marka modemim yıldırım sonrası gitti. O dönemki dağıtıcı firmayla iletişime geçtik ürünü aldılar, 3-4 gün sonra IBAN alıp ürünün fatura tutarını iade ettiler.

Sizin sorumluluğunuzda, yaklaşık 7-8 yıl önce Cisco marka modemim yıldırım sonrası gitti. O dönemki dağıtıcı firmayla iletişime geçtik ürünü aldılar, 3-4 gün sonra IBAN alıp ürünün fatura tutarını iade ettiler.
İşte bundan bahsediyorum, yıldırım konusu olaya dahil etmeden müracaat ettiğinde belki fayda görünür. Yıldırımdan dolayı gittiğini bilseler dahi yardımcı olurlar belki..

@inPijamas

ded.jpg

Buna döndü bu olay. Ben kanunu söylüyorum, uygulanan prosedürü söylüyorum ama siz ikna olmuyorsunuz. :D Firma insiyatif almış ve ödemiş olabilir ki sorumlulukları yine de yok. Memnuniyet açısından öyle yapmış olabilirler. Bunun bir geçerliliği yok. Ayrıca her sene altyapı yenileniyor. O zaman analizörleri yeterli sayıda olmayabilir. Her sene devasa yatırımlar yapılan bir sektör bu. Şimdi o işler yürümez. Anında kayıt çıkarılır.

Son düzenleme:
@Kullanıcı15 Dediğim gibi isterseniz dağıtıcı şirketle iletişime geçip paranızı alırsınız. Eğer genişletilmiş ev sigortasına sahipseniz bunlarla uzun uzun uğraşmadan da ürün bedelini talep edebilirsiniz, bu durumda eksper gelip ürünü inceleyebilir veya inceleme amaçlı alabilir. İki türlü de zararınız tazmin edilir.

"Elektrik dağıtım şirketi elektronik cihazlarda herhangi bir arızaya sebep olacak bir voltaj düşüklüğü veya yüksekliği olmuşsa bunun bedelini ödemek zorundadır."

Bu da THH'nin bu tarz konularda verdiği karardır.

@Kullanıcı15 Dediğim gibi isterseniz dağıtıcı şirketle iletişime geçip paranızı alırsınız. Eğer genişletilmiş ev sigortasına sahipseniz bunlarla uzun uzun uğraşmadan da ürün bedelini talep edebilirsiniz, bu durumda eksper gelip ürünü inceleyebilir veya inceleme amaçlı alabilir. İki türlü de zararınız tazmin edilir.

"Elektrik dağıtım şirketi elektronik cihazlarda herhangi bir arızaya sebep olacak bir voltaj düşüklüğü veya yüksekliği olmuşsa bunun bedelini ödemek zorundadır."

Bu da THH'nin bu tarz konularda verdiği karardır.
Belki onlar da kendi savunmasını yaparlar. Yıldırım düşmesi kaynaklı voltaj dengesizliği oldu diyip olayı kapatabilirler. Yıldırım düşmesi kaynaklı sorunları karşılamıyordurlar belki, bilemedim. Bunu anlatmak istiyor olabilir.

Güzel öneri. En güzel yöntem o olur. Sigortalar bu durumlar için var.

Bu duruma zaten yorum yapmıştım. Sorumluluk kapsamı diye bir şey var. Bazı şeyler insan hatasından ötedir. O durumda sorumluluk dışı kalır. Deprem durumunda kesinti ve dalgalanma oluştuğunda firmanın bir suçu olmayacağı gibi, yıldırım gibi durumlarda da sorumluluğu olmaz. Sebebi ise her şeyi kontrol edemeyecek olmasıdır.

Arkadaşlar elektrik gidip gelmedi. Şimşek çaktı sonra direkt ekran kapanıp açıldı ama sanki kablosu bağlı değilmiş gibi monitör açılıyor ama pc ekranı yok yani. Zaten 10 yıllık monitör ama 2. ekran olayı baya iyidi.
Şimdi de ana monitörüm gidip gelmeye (siyah ekran) başladı. Umarım bir şey olmamıştır.
Arkadaşlar elektrik gidip gelmedi. Şimşek çaktı sonra direkt ekran kapanıp açıldı ama sanki kablosu bağlı değilmiş gibi monitör açılıyor ama pc ekranı yok yani. Zaten 10 yıllık monitör ama 2. ekran olayı baya iyidi.
Şimdi de ana monitörüm gidip gelmeye (siyah ekran) başladı. Umarım bir şey olmamıştır.
Bir fikri olan var mı ? Ana monitörüm siyah ekran olup 2 3 saniye sonra düzeliyor. Şimdiden 4 5 kere siyah ekran geldi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı