Şimşek çaktıktan sonra bilgisayar açılmama sorunu

Barış Uysal

Kilopat
Daha fazla  
Geçen gün şimşek çaktı bilgisayar kapandı ve bilgisayarımın anakartı yandı (tamirci söyledi). Ben de yenisini alacağım ancak bu sorundan ne alarak kurtulabilirim bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Güç kaynağı mı alınmalı. Sigorta mı yapılmalı, prize? Vatan bilgisayar, MediaMarkt vb. Antalya içi alışveriş yapabileceğim mağazalardan taksitle alacağım. Nereden hangi modeli alayım, en ucuz yollu benim bu sorunumu ortadan nasıl kaldırabilirim 2. ele bulaşmadan? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağı alabilirsin dediydi biri de o çözüm değil sanırım değil mi bu durum için?
Hocam elektrikçi değilim valla ancak bundan farklı nasıl önlem alınır bilmiyorum. Bu gönderiden sonra ciddi olarak akım korumalı prizlere bakıcam bende. Ayrıca ek olarak bilindik kaliteli bir güç kaynağı edinmenizi şiddetle tavsiye ederim eğer kalitesinden şüpheniz varsa. Geçmiş olsun.

Hocam elektrikçi değilim valla ancak bundan farklı nasıl önlem alınır bilmiyorum. Bu gönderiden sonra ciddi olarak akım korumalı prizlere bakıcam bende. Ayrıca ek olarak bilindik kaliteli bir güç kaynağı edinmenizi şiddetle tavsiye ederim eğer kalitesinden şüpheniz varsa. Geçmiş olsun.
Regülatör al diyorlar vatanda

Sistemi belirtiniz. Sadece anakartın yandığından emin misiniz?
Evet pc tamircisi o şekilde dönüş yaptı elektriği kesiyor anakart dedi.
Sistem şu şekilde
H61 Pegatron anakart
İ7 2600 işlemci
Msi gtx 750 ti twin frozr gaming ekran kartı
330 watt power
su 650 120gb ssd
500gb eski Hard disk (model bilmiyorum)
Hi level 4+4 1333mhz ram
Casper kasa
Casper 900p 60hz monitör
Sanırım bilgi yeterlidir
3-4 gün önce şimşek çaktı kapandı yeni anakart sorunu çözer dedi tamirci
Onu ali expres den alacağım. Sanırım güç kaynağı alacağım da ondan model vs ucuz bu sorunu çözecek bişi istedim tavsiye priz niye almıyorum konusu da şu arc yapma olanağı var 2-3 E bölünüyor gelirken elektrik. Bu zaten varken şimşek elektriği dengesizleştirdi elektrik anlık gidip geldi pc kapandı. Bu problemin olmasını önlemek.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı