Simülasyon teorisini çürütüyorum

Kardeşim rica etsem oradan bizimle ekran görüntüleri ve fotoğraflar paylaşır mısın? Bizi böyle bir gelişmeden mahrum bırakma.
Beni aradılar, ekran görüntüsü atamam. Gidince zaten birkaç çalışmada adımı duyarsın. Mucosoft olarak imzamı atarım.
Cevabın bu kadar basit olduğunu düşünmüyorum.
Bu doğru fakat hissetmek ayrı bir boyut.

Müslüman'ım çok şükür inanmıyorum simülasyona.

1620996762860.png

Bunun normal bir dinden farkı nedir? Dinde aynı şekilde zamandan ve mekandan üstün olan bir yaratıcının eseri olduğumuzu savunuyor. Bu bahsettiğiniz üstünlük ile dinin ne farkı var?

Olabilir aslında, yaratıcı bu simülasyonu yazmış ve kendi egosunu tatmin etmek için insanlara dinler sunmuş ve kendine ibadet ettiriyor gibi mesela. Fakat arada fark var, dinde olan yenilmez ve her şeyden üstün olan bir Tanrı, simülasyonun yaratıcısı ise zarar görebilecek bir varlık olabilir.

Simülasyonda her zaman kusur bulabiliriz. Bu kusurada her zaman bir cevap bulabiliriz. Bu durumda bizim aslında simulasyon dediğimiz şey şu an inandığımız dinlerden farksızdır.
Bunu az önce de bahsettim. Eğer simülasyon gerçekse programcı hatayı çözüp o anı silebilir.

Böylelikle bir teori çürümüş oldu. 😂 Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Teori çürümüş olmadı hocam, eğer bu hipotezi çürütmek istiyorsanız Technopat konularında değil makalelerde fikrinizi belirtmelisiniz. Aynı "evrim çürütücüleri" gibi siz de masa başında, maksimum 5 dakika fikir yürütmeyle saçma bir düşünce sunmuşsunuz.

Her şeyi geçtim, bizi simüle eden canlıların bizim teknolojik mantığımızı kullanacağı ne malum? Tüm hipotezi makine öğrenmesine bağlayıp bunun üzerinden fikir yürütmüşsünüz. Bizi simüle ediyorlarsa bizim ilkel teknolojimizi kullanmazlar.

Olabilir aslında, yaratıcı bu simülasyonu yazmış ve kendi egosunu tatmin etmek için insanlara dinler sunmuş ve kendine ibadet ettiriyor gibi mesela. Fakat arada fark var, dinde olan yenilmez ve her şeyden üstün olan bir Tanrı, simülasyonun yaratıcısı ise zarar görebilecek bir varlık olabilir.
Az önceki mesajım gibi simülasyon kusurlarına her zaman cevap bulabiliriz. Bu cevaplar ile yine dindeki inanışlardan farklı bir şey ortaya çıkmıyor. Simülasyonu kodlayan kişi bunların hepsini düşünüp çözüm bulmuş olabilir.

Programcı, simülasyondakilerin dünyasını kendilerine göre kusursuz yapıp aslında ne kadar kusurlu olduğunu saklayamaz mı? Belki programcının dünyasına göre çok kusurludur.

Geri
Yukarı