Sınav kağıdım kaybolmuş

Daha detaylı anlatırsan fikir sunabiliriz, sadece kaybetmek gayet doğal bir durum şikayete gerek yok hocan bir şekilde seni memnun edecek çözümü söyler sana.

Arkadaşlar hoca sınav kağıdımı kaybetmiş nereye şikayet ederim ya da şikayet edebilir miyim?

Sınava girdiğine dair (yoklama fişi vb varsa) tekrar sınav yapmasına izin verme öncelikle hocandan 5'lik kağıt beklediğini, 85 vermesini iste. Hayır derse durumu anlat, kağıdı siz kaybetmişsiniz yaptığımdan daha düşük alma stresine girmek istemiyorum de. Öncelikle hocanla anlaşmaya çalış, olmadıysa okul idaresine sınav kağıdımı kaybedip beni mağdur duruma soktuğunuz için şikayet dilekçesi yazacağını söyle. Yazılı dilekçeleri okul idaresi resmi olarak işleme almak zorunda. İnternette illaki örnek vardır ona veya benzerine bak en azından aklında nasıl yazacağın hakkında fikrin olsun.

Kaç bekliyordunuz sınavdan? Düşük bir not ise yeniden sınav olmanız işinize gelebilir.
Ya da aynı sınavı yapmasını isteyip cevapları birileri ile tartışıp öğrenip daha yüksek not alabilirsiniz.

Hocam o saat yoklama alındı ise ve sınava girmeyenler not alındı ise hocaya bunu söyleyin. Bunun pek çözümü yok delil sunmanız lazım.

Sınav kağıdını kaybolduğunu biliyorsan hoca sana bunu söylemiş. Büyük ihtimal olarak yeniden sınav yapacağını söylediği için sende şikayet etmek istiyorsun. İdareye söyleyebilirsin ya da daha ileri gidip ilçe milli eğitim müdürlüğüne gidebilirsin. Hoca burada hatalı olabilir ama size bedavadan yüksek not vermesini beklemeyin derim. Hocanız sınava onca çalışmış kişinin hakkına girmek istemez.

Sınav kağıdını kaybolduğunu biliyorsan hoca sana bunu söylemiş. Büyük ihtimal olarak yeniden sınav yapacağını söylediği için sende şikayet etmek istiyorsun. İdareye söyleyebilirsin ya da daha ileri gidip ilçe milli eğitim müdürlüğüne gidebilirsin. Hoca burada hatalı olabilir ama size bedavadan yüksek not vermesini beklemeyin derim. Hocanız sınava onca çalışmış kişinin hakkına girmek istemez.

Şu anda üniversite'deyim lisede iken bedavaya aldığım notlar gene sözde hocalar ile kavgalı idim disipline vermişlerdi, bir şey olmadı zaten lisedeki disipline vermeler bir işe yaramıyor, konu burada arkadaşın hakkını araması böyle bir durumla karşılaşsaydım zevkine uğraşırdım, dersime giren hoca fizik dersinde ekonomi konuşuyordu.
Screenshot_20221121_001958.jpg

@SarışınHastası bunlardan benim hiçbir hocayla uğraşmayarak yaptığım notlarım. Hiçbiri bedavaya da gelmedi. İlla hocayla uğraşmak zorunda değilsiniz ve nasıl bir zevkiniz var onu bilmiyorum. Fizik öğretmenizin hatalı olduğu kesin ama ona sessiz kalarak sizde hata yapmışsınız. Konu sahibi uğraşmak istiyorsa uğraşabilir. Ben bildiğimi kadarıyla cevapladım. Son olarak beni benim yazdığım ile mesajla sizin cevabınız arasındaki bağı kurmakta zorlandım.

Ekran Görüntüsü (4).png
@SarışınHastası

Yeni konular

Geri
Yukarı