Sınav senem ve hala hedefsizim

özgür inci

Femtopat
Daha fazla  
Lise hayatım psikolojik olarak çok kötü geçti. Ailevi mevzular, maddi durumlar ve psikolojik etkenler 4-5 senemi mahvetti. Şuan sınav senem ve ben malum bu zamana kadar hedef oluşturamayıp ders çalışamadım. Aslında ilgi alanım pek çoktur;
Doğa yürüyüşü yapmayı, belgesel izlemeyi, fotoğraf çekmeyi, tasarımla uğraşmayı, yeni diller öğrenmeyi, seyahat edip yeni yerler görmeyi, şiir yazmayı, sanatla haşir neşir olmayı, tarihi mekanları ve müzeleri gezmeyi, felsefe okumayı, astronomi alanında araştırma yapmayı ve farklı kültürlere ait çeşitli müzikler dinlemeyi severim ve ilgilenirim.
Sınava çok az bir zaman kaldı, hedefim olmadığı için neye nasıl çalışacağımı bilmiyorum. Aslında pek çok bölüm düşündüm ama hepsine gelecek kaygısıyla yaklaştım. Sizler bölüm olarak ne önerirsiniz veya ne tavsiye edersiniz?

Bölüm olarak tavsiye vermek doğru olmaz. Sizin en yakın gördüğünüz meslek nedir? İlla ki eskiden şu olacağım demişsinizdir. Onun için belli kurallar koyun ve günde 2-3 saat düzenli olarak ders calısın.
Gerçekten aklımda sabit bir meslek yok. Kafam çok karışık. O kadar karışık ki her mesleği düşünebiliyorum. İlgi alanlarımdan yola çıkarak önerilerinize açığım.

Gerçekten aklımda sabit bir meslek yok. Kafam çok karışık. O kadar karışık ki her mesleği düşünebiliyorum. İlgi alanlarımdan yola çıkarak önerilerinize açığım.

Kanka PC'den grafik tasarım, dil dersen edebiyat öğretmenliği, herhangi bir dil bölümü, yardım ve iyilik yapmayı seviyorsan iletişimin iyiyse paramedik veyahut hemşirelik okuyabilirsin :)

Benim de hedefim yoktu ve şu an hiç istemediğim bir üniversitede hiç istemediğim bir bölümde okuyorum:') bu dönem de bittiğinde 2. yılımı bitirmiş olacağım ve 12. sınıf iken bu kararsızlığım aklıma geldikçe kötü oluyorum. Neyse ki 2 yıl sonra da olsa kafamı duvara vurdum ve hem üniversite sınavlarına hem YKS çalışmaya başladım.

Diyeceğim o ki bir an önce hedef belirleyin hocam, ben hep "su akar yolunu bulur" diyerek ilerledim; üzülerek söylüyorum öyle bir durum yok.

Benim de hedefim yoktu ve şu an hiç istemediğim bir üniversitede hiç istemediğim bir bölümde okuyorum:') bu dönem de bittiğinde 2. yılımı bitirmiş olacağım ve 12. sınıf iken bu kararsızlığım aklıma geldikçe kötü oluyorum. Neyse ki 2 yıl sonra da olsa kafamı duvara vurdum ve hem üniversite sınavlarına hem YKS çalışmaya başladım.

Diyeceğim o ki bir an önce hedef belirleyin hocam, ben hep "su akar yolunu bulur" diyerek ilerledim; üzülerek söylüyorum öyle bir durum yok.

Kesinlikle ayrıca böyle kişisel bir soruyu sormak ayrı bir saçmalık fikir danışmak güzeldir ama bu konuda Technopat gibi bir ortamda ne bileyim yani.

İlgi alanların sözel taraflara daha yakın. Akademik geçmişin iyi değilse ve mezuna %100 kalamam diyorsan sözel çalışıp oradan iyi bir meslek seçebilirsin. Aksi ise sayısaldan mezuna kalarak hem düşünmeye hem de iyi sıralama yapıp istediğin bölümü seçmek için vakit harcayabilirsin. Eğer mesleğe takıntılı biri değilsen kendini kurtaracak bir şey seçmeni tavsiye ederim. Başarılar, unutma sınav her şey değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı