Sınav senem ve hiçbir şey yapasım yok

ErrorCorrection

Decipat
Bu sene YKS senem ve şu an aradayım. Çok fazla boşladım kendimi. TYT'de 55 netlerdeyim.
Ama devam edesim gelmiyor. Oyun oynasam sürekli sınav aklıma geliyor ama çalışmak istemiyorum.
Bundna nasıl kurtulurum?

Eğer yeterli emeği vermezsen sınavdan sonra oynadığın oyunlardan mahrum kalacaksın zaten ve elin adamına karşı el pençe duracaksın neden sen efendim deyip saygı gösteresin? Emir veren değil alan olacaksın ,ailen senle gurur falanda duymayacak bırak kendini çocuklarına düzgün bir yaşam bile veremeyeceksin :) gerçekten değecek mi?

Bu sene YKS senem ve şu an aradayım. Çok fazla boşladım kendimi. TYT'de 55 netlerdeyim.
Ama devam edesim gelmiyor. Oyun oynasam sürekli sınav aklıma geliyor ama çalışmak istemiyorum.
Bundna nasıl kurtulurum?
Şöyle bir bilgisayar oyunlarından kurtulun hocam, sonra kolay sorulardan başlayıp konuları iyice kavrayınca orta seviyeye geçebilirsiniz, soru kalıplarını bilirseniz zaten beceri temelliler kazanım gibi gelir.

Silebiliyorsanız oyunlarınızı silin.

Hocam yapmayın. Geleceğinizle oynuyorsunuz.

Eğer yeterli emeği vermezsen sınavdan sonra oynadığın oyunlardan mahrum kalacaksın zaten ve elin adamına karşı el pençe duracaksın neden sen efendim deyip saygı gösteresin? Emir veren değil alan olacaksın, ailen senle gurur falanda duymayacak bırak kendini çocuklarına düzgün bir yaşam bile veremeyeceksin :) gerçekten değecek mi?

Nedense kendime hep 70 bin hedef koydum. Yapabileceğime inanıyorum ama ne bileyim. Yani bu aradan önce ders çalışıyordum ama 3 gündür çalışmıyorum.
Dediklerinizde sonuna kadar haklısınız. Yapmam gerektiğini biliyorum ama yapamıyorum. Yani ne bileyim anlatabilmişimdir umarım kastetmek istediğimi.

İnanmak yetmez dostum hayata dökmek zorundasın ilk 70bine hedefin varsa bu hedefe göre çalışmalısın heves gelmemesi normal başka güzel aktivitelerin cazibesinin ağır basması fazlasıyla normal lakin sınav gününe kadar dişini sıkman gerçekten performansını çok daha fazla arttıracaktır, iyi günler dilerim.

Geri
Yukarı