Sınav stresi için psikoloğa gidilir mi?

AssassinSlayer

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Gemi Makine işletme mühendisliği öğrencisi
Arkadaşlar merhaba bu sene 12. sınıf oldum artık ve seneye üniversite sınavına gireceğim, büyük hedeflerim var. İTÜ ya da YTÜ gibi üniversiteler şu an gayet iyi bir programla ders çalışıyorum ancak TYT denemesi AYT denemesi duyunca ya da görünce daha stres yapmaya başlıyorum, korkuyorum. Ailemi yüzüstü bırakmak istemediğimden kendi kendime baskı oluşturabiliyorum ve stres yapıyorum. Bunu okul sınavlarında ya da LGS'de de oldu bu yüzden bu stresimi yenmek hayatımdan keyif alıp endişeyle yaşamak istemiyorum. Psikoloğa gitmeyi düşünüyorum, sizce bir yardımı olur mu? Ya da başka bir çözüm öneriniz var mı? Bir de bu devletin ücretsiz psikolog yerleri var iyi mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Psikoloğun işe yarayacağını sanmıyorum. Zamanında ben de bir psikoloğa gitmiştim. Psikolog sağ olsun, olan psikolojimi de bozmuştu. Bence kendine kafa dengi bir arkadaş bularaktan beraber dertleşebilirsiniz. Sizin yaşıtınız sizi anlar.

Stres falan yapma, çalış, sınava gir; ne olursa olur, olmazsa olmaz. Akranlarını hiç kafana takma ve aile baskısını da çıkar kafandan. Burada olay sensin. Endişeye gerek yok (ekonomik sıkıntı yoksa tabii😏).

Psikoloğun işe yarayacağını sanmıyorum. Zamanında ben de bir psikoloğa gitmiştim. Psikolog sağ olsun, olan psikolojimi de bozmuştu. Bence kendine kafa dengi bir arkadaş bularaktan beraber dertleşebilirsiniz. Sizin yaşıtınız sizi anlar.

Yani arkadaşlarım var kafa dengi de sorunumu böyle çözeceğimi düşünmüyorum çok fazla denedim çünkü bunu.

Yani normal. Allah'a şükür bir sorunumuz yok.
Anlıyorum. Bence az da olsa stres yaşamanız normal. Bir meşguliyete kafa yorarak kafa dağıtabilirsin. Çünkü sınav için psikoloğa gitmek gereksiz. İlerleyen zamanlarda önüne çok problemler çıkacak. Her seferinde psikoloğa gidecek olursan zor yani. Demek istediğim o.

Geri
Yukarı