Sınav stresi

ı love you

Hectopat
Yarın dershanede seviye belirleme sınavım var. Soruları yapamayıp kötü bir seviyeye girersem diye korkuyorum. Derslerim iyi yıl sonu prtalamam 97 falandı ama bu korkuyu yenmek için ne yapmalıyım? 8. sınıfa geçtiğim için girdim dershaneye sizce sorular zor olur mu? Dershane sınavları zor mu kolay mı hiç bilmiyorum? Sınava son 2-3 gün varken sınav tarihini açıkladılar. Çok fazla çalışamadım. Test falan çözdüm ne konuda olduğunuda bilmiyorum sınavın genel büyük ihtimal. Kendimi rahatlatmak için ne yapmalıyım?

Yarın dershanede seviye belirleme sınavım var. Soruları yapamayıp kötü bir seviyeye girersem diye korkuyorum. Derslerim iyi yıl sonu prtalamam 97 falandı ama bu korkuyu yenmek için ne yapmalıyım? 8. sınıfa geçtiğim için girdim dershaneye sizce sorular zor olur mu? Dershane sınavları zor mu kolay mı hiç bilmiyorum? Sınava son 2-3 gün varken sınav tarihini açıkladılar. Çok fazla çalışamadım. Test falan çözdüm ne konuda olduğunuda bilmiyorum sınavın genel büyük ihtimal. Kendimi rahatlatmak için ne yapmalıyım?
Doğa yada bir parkda yuruyuse cikabilirsin 🙂

Dershane sınavı için bu kadar stres yapacaksan LGS'de ne yapmayı düşünüyorsun? Bu pek iyi bir şey değil. Yapabileceğin soruları paniklemekten ya da stresten yapamama durumuna gelirsen çok üzücü bir durum olur. Kendini rahatlatmak için kafanı boşaltman gerekiyor. Eğer ailen sürekli hatırlatıyorsa... Üzgünüm, bir rahatlamanın bir yolu yok. Kendimden biliyorum da.

Dershane sınavı için bu kadar stres yapacaksan LGS'de ne yapmayı düşünüyorsun? Bu pek iyi bir şey değil. Yapabilecğin soruları paniklemekten ya da stresten yapamama durumuna gelirsen çok üzücü bir durum olur. Kendini rahatlatmak için kafanı boşaltman gerekiyor. Eğer ailen sürekli hatırlatıyorsa... Üzgünüm, bir rahatlamanın bir yolu yok. Kendimden biliyorum da.
Hayır ailem tam tersine böyle şeylerde beni pek zorlamaz. Ne yapabiliyorsan onu yap derler. Ben sınava tam olsrak 3 günde hazırlanamadığım için stres yapıyorum.

Siz bu durum için başka bir konu açmıştınız ve ben orada size cevap yazmıştım. İçiniz rahat etmemiş olacak ki bir daha konu açıp aynı sorudan bir kez daha sormuşsunuz. Tamam gerilmeniz normal ama kendinize bu kadar da eziyet etmenize gerek yok. Ortalamanız gayet iyi, altından kalkacaksınız.

Kötü kura girince ne oluyor anlamıyorum, ben bizim (eski) okulda bilerek kötü kurda olurdum. Aslında okulun en başarılı ilk 10 öğrencisinden biriydim(LGS %1, 89). Trollemek zevkli oluyordu. Ayrıca para karşılığı kopya da satardım. Kendini kasınca bir şey olmuyor hatta her şey daha da kötü oluyor. Matematik hocam yapacağını da yapamıyorsun stres olunca derdi bana. Neyse son 3 ayda sınavı gerçekten yapmaya başladım hocalar şok tabii hep ilk 10. en son tek sınava aldılar şüphelenip telefonuma falan da el koydular ama ben o sınav birinci olunca müdür kantinden tost ısmarlamıştı 😂 😂 😂.

Dostum sana tavsiyem kasınca daha kötü yapacağını bilmek. Eğer bunun farkında olursan kasmazsın kendini derin derin nefes al sürekli. Eğer ailen baskıcıysa ve kendin de konuşmaya utanıyorsan araya rehber hocanı sok o halleder bu baskı olayını daha sana karışmazlar.

Hayır ailem tam tersine böyle şeylerde beni pek zorlamaz. Ne yapabiliyorsan onu yap derler. Ben sınava tam olsrak 3 günde hazırlanamadığım için stres yapıyorum.
Bunun için uzun süreli bir çözüm önerim var. Boş vakitlerde sınav tarihlerini bilmeseniz dahi konulara çalışın lütfen. Son güne sıkıştırmak insanı gerçekten panikletebiliyor. Ayrıca kafana bu kadar takma. Dershane sınavını bu kadar gözünde büyütmemelisin. Bir de şöyle düşün: sen çalışıyorsun ama rakiplerin ne yapıyor? Belkş senin kadar umursamıyorlardır. Böyle düşün ki içini rahatlat. Yarınki sınavın için de sana başarılar dilerim. 👍

Geri
Yukarı