Sınav varken oyun oynamak

Sadece TYT'ye gireceksen yeterli vaktin var. Bilgisayarı bırakman lazım. Herkes için farklıdır yavaş yavaş azaltabilirsin. Veya ders sonrası ödül gibi düşünebilirsin. Bilgisayarı kaldırıp atmak çözüm olmaz hiçbir zaman. Gider telefona bakarsın yine vaktini boşa harcarsın.

Kendini motive edecek şeyler düşünmen lazım.

Seneye başarılar kardeşim.
Hocam yapmayın ya.
Hocam PC'yi komple söküp ailenize bir yere koydurtacaksınız başka yolu yok.
Hocam işe yarıcağını sanmam tekrar kurarım büyük ihtimal.
oyna oyununu ya , kim okuyup da adam olmuş salla
:D Hocam ileriyi düşününce öyle durmuyo ama artık çok geç gibi.

Bu yılı sal mezunsun artık.
Hocam MSÜ için belki de TYT den demi şansımız yok?
Hocam mezuna kalmış biri olarak söylüyorum şurada kalmış 80 gün gidin çalışın mezuna kalmak akıl işi değil.
Hocam 80 günde ne çalışabilirim ki? Var mı tavsiyeniz mezuna kalmak istemiyorum ama çok geç gibi.
Bence PC'yi kaldırmanız sorunu çözmez yine alır kurarsınız ben kendim yaşadım bunu çözüm olarak bütün parçalarını söktüm kaldırdım hafta sonları kurup geri bozuyorum
Sonuç olarak oyun oynamayı azaltabildim ama bende dikkat dağınıklığı olduğu için işe yaramadı sizde yarayabilir.
Hocam PC yi kurarken canım çıktı onu asla dediğiniz gibi bozuk takamam çok uğraştırır beni.
Şu an yaptığım eylem.
Nedir hocam anlamadım?
Kendinizi ders çalışmaya zorlamak zorundasınız eğer günde 5 saat masa başında çalışırsanız ilk 1 hafta aşırı zorlanırsınız ama ilk haftadan sonra vücudunuz ders çalışmayı isteyecektir disiplini kazanmak zor ama kazanınca devam ettirmesi kolay.
Haftaya haftasonu olan MSÜ sınavını napabilirim hocam 1 hafta var ve büyük ihtimal matematikten 0 çekicem çünkü matematiğim hiç yok. Ayrıca 5 saat gerçekten çok uzun benim dayanabilceğim max 2 saat.

Son üç ayda isteyerek çok iyi yerlere gelinebiliyor, bence oyunları kaldırmak yerine derse odaklanın. Yine oyununuzu oynayın ama örneğin hafta sonları sınırlı süreyle oynayın.
Hocam haftaya MSÜ sınavı var ona hiç çalışmama gerek yok o zaman 1 haftada ne yapılabilirki?
Şuan dark souls oynarken bunu görmek nasıl bir tesadüfse artık .d Bugün 11 saat ders çalıştım aslında ama hala vicdan azabı duyuyorum.
Hocam bende bunu yazarken Detroit BH oynuyorum. Hocam nasıl başardınız acaba? Benim ders başında bırakalım 11 saati 2 saatten fazla vakit geçirmemin imkanı yok
Sadece TYT'ye gireceksen yeterli vaktin var. Bilgisayarı bırakman lazım. Herkes için farklıdır yavaş yavaş azaltabilirsin. Veya ders sonrası ödül gibi düşünebilirsin. Bilgisayarı kaldırıp atmak çözüm olmaz hiçbir zaman. Gider telefona bakarsın yine vaktini boşa harcarsın.

Kendini motive edecek şeyler düşünmen lazım.
Evet hocam sadece TYT gireceğim. Hocam 1 Haftadan az vaktim var MSÜ sınavına. O sınava çalışmayıp sadece TYT mi çalışmam daha iyi olur ikiside benzer sınav diyorlar. PC yi bırakmak için çok zorlamam lazım yada dediğiniz gibi ödül olarak yapabilirim.

Geç değil hocam AYT mat konuları zaten eksiltildi günde 6-8 saatlık bir program ile çalışırsanız telafi edebilirsiniz. Zaten harp okulunu düşünüyorsunuz yüksek sıralamaya gerek yok (hava harp hariç) kazanma şansınız çok yüksek fakat YKS için güzel bir sıralama son 80 günde zor olur.

Hocam yapmayın ya.

Hocam işe yarıcağını sanmam tekrar kurarım büyük ihtimal.

:D Hocam ileriyi düşününce öyle durmuyo ama artık çok geç gibi.

Hocam MSÜ için belki de TYT den demi şansımız yok?

Hocam 80 günde ne çalışabilirim ki? Var mı tavsiyeniz mezuna kalmak istemiyorum ama çok geç gibi.

Hocam PC yi kurarken canım çıktı onu asla dediğiniz gibi bozuk takamam çok uğraştırır beni.

Nedir hocam anlamadım?

Haftaya haftasonu olan MSÜ sınavını napabilirim hocam 1 hafta var ve büyük ihtimal matematikten 0 çekicem çünkü matematiğim hiç yok. Ayrıca 5 saat gerçekten çok uzun benim dayanabilceğim max 2 saat.

Hocam haftaya MSÜ sınavı var ona hiç çalışmama gerek yok o zaman 1 haftada ne yapılabilirki?

Hocam bende bunu yazarken Detroit BH oynuyorum. Hocam nasıl başardınız acaba? Benim ders başında bırakalım 11 saati 2 saatten fazla vakit geçirmemin imkanı yok

Evet hocam sadece TYT gireceğim. Hocam 1 Haftadan az vaktim var MSÜ sınavına. O sınava çalışmayıp sadece TYT mi çalışmam daha iyi olur ikiside benzer sınav diyorlar. PC yi bırakmak için çok zorlamam lazım yada dediğiniz gibi ödül olarak yapabilirim.
Hangi bölümü düşünüyorsunuz Askeri hariç? Şuanki bilgilerin ile girsen herhangi bir üniversite tutturursun 2 senelik diye düşünüyorum ama çok düşük puanlarla istediğin bir bölüm olmaz.

Dostum benim için de zor oldu ben sayaç tutuyorum mesela ilk gün 1 saat sonra 2 sonra 2.5 derken yavaş yavaş arttırdım ama hala çok sıkılıyorum koltuğumda dönüp duruyorum mesela bir ders anlatımı izlerken sadece test çözerken eğleniyorum. Ama bir şekilde üzerine gitmek lazım mesela tamam bu kadar yeterli diyip derse başlamak gerekiyor. Araları maksimum 30 dk yapıp. 11 Saat bir de abartı yani çok büyük hedeflerin yoksa düzenli 4 5 saat çalışıp her gün 1 konu bitirsen bile 1 yılda gayet iyi şeyler yapılır bence.

Yapma etme kardeşim oyunlar kurtarmayacak geleceğini. Ben şu an keşkelerle yaşıyorum. 1 hafta da ne yapsan kâr otur başla saatlerini ver.

Geç değil hocam AYT mat konuları zaten eksiltildi günde 6-8 saatlık bir program ile çalışırsanız telafi edebilirsiniz. Zaten harp okulunu düşünüyorsunuz yüksek sıralamaya gerek yok (hava harp hariç) kazanma şansınız çok yüksek fakat YKS için güzel bir sıralama son 80 günde zor olur.
Hocam TYT girmeyi düşünüyorum, PMYO olarak şuan TYT den 250 Ham puan almak gerekiyor. 270-280 Alsam garantilerim ama 80 günde ne kadar etki eder bilmiyorum. Haftaya yapılacak MSÜ sınavınada hiç çalışmadım, Kara Harp istiyorum ama 1 Haftada kime ne faydam olur işte. Test kitapları var birsürü hiç birinin yüzünü açmadım adam akıllı... :(
Hangi bölümü düşünüyorsunuz Askeri hariç? Şuanki bilgilerin ile girsen herhangi bir üniversite tutturursun 2 senelik diye düşünüyorum ama çok düşük puanlarla istediğin bir bölüm olmaz.
Hocam TYT olarak PMYO düşünüyorum. MSÜ ise Subay,Astsubay düşünüyorum ama MSÜ için 1 hafta kaldı...
Usta iyi ki hatırlattın MSÜ'yü unutmuştum ben.
Hocam 1 Hafta kaldı, dün sınav giriş belgeleri çıktı. Kitap yüzü açmadım şimdi elimden bişey gelmez...
Yapma etme kardeşim oyunlar kurtarmayacak geleceğini. Ben şu an keşkelerle yaşıyorum. 1 hafta da ne yapsan kâr otur başla saatlerini ver.
Bende şuan bu yazılanları okurken pişman oluyorum hocam ne yapacağımı bilmiyorum..

Hocam TYT girmeyi düşünüyorum, pmyo olarak şu an TYT'den 250 ham puan almak gerekiyor. 270-280 alsam garantilerim ama 80 günde ne kadar etki eder bilmiyorum. Haftaya yapılacak MSÜ sınavınada hiç çalışmadım, kara harp istiyorum ama 1 haftada kime ne faydam olur işte. Test kitapları var bir sürü hiçbirinin yüzünü açmadım adamakıllı... :(

Hocam TYT olarak pmyo düşünüyorum. MSÜ ise subay, astsubay düşünüyorum ama MSÜ için 1 hafta kaldı...

Hocam 1 hafta kaldı, dün sınav giriş belgeleri çıktı. Kitap yüzü açmadım şimdi elimden bir şey gelmez...

Bende şu an bu yazılanları okurken pişman oluyorum hocam ne yapacağımı bilmiyorum.

Umutsuzluk yok. 8 günümüz var ben 3.kez gireceğim ve ben de üniversiteden dolayı çalışamadım. 8 gününü iyi değerlendir. Ben daha bugün Steam dahil ne var ne yok sildim çünkü zamanı değil. Hadi kardeşim bekleme daha fazla başla gece de olsa yap otur masaya daha fazla zaman kaybetme.

Geri
Yukarı