Şınav ve mekik sayısını artırma

TraderFall

Hectopat
Arkadaşlar karantinada kala kala iyice tembelleştim. Önceden de çok hareketli değildim ama en azından art arda 5 şınav 20 mekik falan çekebiliyordum. Şimdi bırakın şınavı, 1 mekik bile çekemiyorum.
Artırmanın yolunu falan bilen var mı? İnternette gördüğüm her şey 18+.
Bu arada yaşım 15.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar karantinada kala kala iyice tembelleştim. Önceden de çok hareketli değildim ama en azından art arda 5 şınav 20 mekik falan çekebiliyordum. Şimdi bırakın şınavı, 1 mekik bile çekemiyorum.
Artırmanın yolunu falan bilen var mı? İnternette gördüğüm her şey 18+.
Bu arada yaşım 15.
Şınav zor da mekik biraz daha dirençle alakalı kilonla boyun birbirine orantılıysa hamlamışsındır arka arkaya birkaç gün egzersiz yaparsan eski haline dönersin fakat kilo almışsan biraz kilo vermen gerek.

6 ay profesyonel spor yaptım ona göre bir öneri yapacağım. Öncelikle ısınma hareketleri(kol esneme, bacak esneme) tarzı şeyleri yapıp 1dk ya kadar plank yap her gün. Isınırken kendini zorlama bu arada kaslarını yırtabilirsin esnek değilsen. Bunları yaptıktan sonra şınavı yaptıktan sonra hemen bırakma zorla kendini.
Ve bir anda 60 sınav çekmeye çalışma ilk gün 1 ise diğer günler 3-5-9-12 tarzı çıkart.

Zamanla artırın. @aydos arkadaşın dediği gibi. İlk gün az olur sonra sonra artırın. Örneğin 1 hafta 3 şınav 30 mekik diyelim. 1 hafta böyle gidin. Sonraki hafta bunu yapabildiğiniz kadar artırın. Ona da alışınca daha da artırırsınız. Ama her kademede bence 1 hafta kadar çalışılmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı