Sınava hazırlanan bir 8. sınıf öğrencisi günlük neler yapmalı?

Dersini dinle, eve git 30 dk hemen bak derslere, oyun oyna, yatmadan önce 30dk daha derslere bak.

4 gün Mat 2 gün diğer derslere çalışırsın. Kalan 1 gününde de yatar uyursun.

Az diyenler olacaktır fakat en sağlıklı ve en akılda kalıcı yöntem budur.
Nasıl yani hocam günlük 1 saat mi çalışacağım sadece?
Ya hiç çalışma ortalama ile gir, ya da tüm sosyal hayatını, arkadaşlarını, oyunları, bilgisayarı ve her şeyi boş verip 1 yıl durmadan çalış. Eğer orta düzeyde ders çalışırsan emeğine yazık edersin çünkü zaten benzer bir liseye karne ortalaması ile girebileceksin notların kötü değilse.
Ortalama ile girme işini aileme ikna edebileceğimi sanmıyorum, orta düzeyde çalışır girerim diye düşünüyorum.
Şu an günlük 200 sorunun altına düşmemelisin en az 20 tanesi paragraf olmalı onun dışında konu tekrarı yapmalısın sana önerim 40 Türkçe 40 matematik 40 fen 20 inkılap 10 din 10 İngilizce şeklinde yapman olacaktır onun dışında en az 2 haftada bir denemeye girmelisin.
Her gün aynı miktarda mı soru çözmeliyim? Rehberci bir gün başka derse bir gün başka derse ağırlık vermemi söylemişti.

Ortalama ile girme işini aileme ikna edebileceğimi sanmıyorum, orta düzeyde çalışır girerim diye düşünüyorum.

Her gün aynı miktarda mı soru çözmeliyim? Rehberci bir gün başka derse bir gün başka derse ağırlık vermemi söylemişti.
Yavaş yavaş soru sayılarını arttır, son ay tamamen deneme ile geçecek zaten. Branş ve genel denemelerle geçecek.

200 başlangıç için zaten sınava kadar artırırsan en son hafta sonları günde 700 800 1000 sorular görebilirsin o derse ağırlık verme olayı da şöyle konu eksiğin kalmayana kadar günde 1-2 ders git konuları halledince dediğim yönteme dönersin sınavda ben bugün Türkçe çözeyim matı yarın çözerim diyemezsin her zaman diliminde her dersi çözmeye alışman lazım.

Geri
Yukarı