Sınava nasıl çalışılmalı?

Kendin için en iyisi nasılsa öyle çalış. Bazıları test çözerek kendini daha rahat hisseder, bazıları sürekli konu özeti çıkararak kendini rahat hisseder. Bazıları sadece YouTube'dan video izleyerek konuları anlar ve başarılı olur.

Öncelikle öğretmenin derste anlattıklarını dinlemen gerekir bu birinci.
Öğretmenler işlediği konulardan sorarlar bu yüzden özellikle deftere önem ver.
Özellikle de matematik için defter en büyük kaynaktır ve kimya için de geçerli.
Sonra pekiştirmek için test çözebilirsin ama önceliğini deftere ver.

4 Kasım tarihinde sınavlarımız başlıyor. Hayırlısıyla güzel puanlar almak istiyorum. Derslere nasıl çalışılmalı? Özellikle matematik ve kimya derslerine.

Test kitabını açıyorum, çözemediğim konu alırsa YouTube üzerinden o konuyla alakalı video açıyor ve o videodakileri not alıyorum, sonra testi açıyorum, çözüyorum. Akılda kalması için kendime o konuyla alakalı sorular soruyorum vb.

Matematik çalismanin %20'si konu anlatımı ise %80'i soru çözmektir, bol bol soru çözmeniz gerekiyor.

Kimyada ise kacinci sınıfta olduğunuza göre değişir iş. Örneğin hatırladığım kadarıyla 10. sınıf kimyası sözel iken 11. sınıf kimyası sayısal ağırlıklı.

Sözel derslere not çıkartıp çalışarak. Sayısal derslerde soru çözerek. Her sayısal konunun bir kaç soru kalıbı vardır. Ne kadar çok soru kalıbı görürsen, o kadar başarılı olursun. Yani bol soru çözmen lazım.

Geri
Yukarı