Sınavlara 1 hafta kala sayısal ağırlıklı nasıl çalışılır?

swolxt

Picopat
İyi akşamlar. 10. sınıf öğrencisiyim, bundan 2 ay önce bir sakatlık geçirmiştim ve okula hiç gidemedim, bu süreçte derste çalışamadım pek. Şimdi okula gidiyorum ve sınavlara 1 hafta kaldı. Sorum şu 1 hafta içinde 0'dan nasıl çalışabilirim? Hedefim yüksek değil dersi geçsem yeter. Derslere gelecek olursak sözelim iyi, sayısalım kötü, sayısal ağırlıklı çalışmam lazım. Bu 1 haftayı nasıl değerlendirebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi akşamlar. 10. sınıf öğrencisiyim, bundan 2 ay önce bir sakatlık geçirmiştim ve okula hiç gidemedim, bu süreçte derste çalışamadım pek. Şimdi okula gidiyorum ve sınavlara 1 hafta kaldı. Sorum şu 1 hafta içinde 0'dan nasıl çalışabilirim? Hedefim yüksek değil dersi geçsem yeter. Derslere gelecek olursak sözelim iyi, sayısalım kötü, sayısal ağırlıklı çalışmam lazım. Bu 1 haftayı nasıl değerlendirebilirim?

Biyoloji: Kalıtım çalış.
Matematik: Polinom ve 2. dereceden denklemler çalış.
Kimyadan: Ayrışma teknikleri çalış.
Bende 10. sınıfım.

Biyoloji: Kalıtım çalış.
Matematik: Polinom ve 2. dereceden denklemler çalış.
Kimyadan: Ayrışma teknikleri çalış.
Bende 10. sınıfım.
Hocam onu bunu bırakın da Edebiyatı nasıl halledeceğiz? Hayatımda bir arada görmediğim kadar konu var totalde.

Sözel için ezberleme yöntemin var mı?

Hocam vallahi bir numaram yok o konuda sınavdan önceki gün kafamı gömüyorum kitap a gerisi kopya.

Hocam onu bunu bırakın da edebiyatı nasıl halledeceğiz? Hayatımda bir arada görmediğim kadar konu var Total'de.

Hacı vallahi edebiyatdan bende korkuyorum saçma sapan 2-3 başlık var deli ezberi olan.

Destan, roman çıkacak. Abartmaya gerek yok bence...

Yok hocam ya ilk romanlar falan bir de onların yazarları falan en basitten çok hoş gelmiyor bana.

Bence edebiyat, tarih, coğrafya okullarda ders olarak görülmemeli. Teknik olarak öğrenciden istediği bir şey yok sadece ezberlemen lazım.

Hayır, görülmeli; insan, noktalama kurallarını bilmeden bir şiir yazmadan nasıl yaşayabilir? Ama konular azalmalı; öğrenciler, bu derslere girince mutlu olmalı, diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı