Sınavlara çalışasım yok

Nitelikli Anadolu lisesinde okuyorum ve hocalar bizi aşırı zeki sanıyor ve benim de ders çalışasım yok hatta aklıma geldiğinde kendimce diyorum neden sınava dayalı bir sistem var diye... Yapacak bir şey yok en azından anne baba tepkisinden kurtulmak için çalışıp yüksek not almalıyız çünkü düşük not almaktan değil anne baba ne der korkusundan bunlar oluyor.
Abbrm babam pek bir şey demiyor. Hayat başarısının daha önemli olduğunu düşünüyorlar.

Arkadaşlar 3 Kasım itibarıyla sınavlarınız başlıyor. Ama hiç çalışasım yok. Ne yapabilirim? Meslekte okuduğum için sınavlar kolay olacak bu arada.

Mike Tyson'ın bir sözü var. Disiplin sevmediğin bir işi seviyormuş gibi yapmaktır. Tam olarak böyleydi sanırım. Bende ne zaman istemesem bu aklıma gelir ve başlarım.

Son düzenleme:
Yazılıya hazırlık adı altındaki videoları izleyebilirsin her dersten 1 tane falan oluyor. Zaten kolay olacakmış yeterli gelir.

Başarılı olmak veya sınava çalışmak istiyorsan bir inancın olmalı. Neden ders çalışacaksın? Sen neden bu okuldasın? İleride amacın ne? Amaca giden yolların birinde misin? Bu sorulara cevabını verip düşünmen gerekiyor. Kendine samimi ol. Ardından başlarsın veya başlamazsın. En azından soruları cevapla. Nedensiz bir şey yapılmıyor cidden.

Yeni konular

Geri
Yukarı