Sınavların iptal olmasını isteyen kesim

9. sınıfım, günde 2-3 saat ders çalışıyorum, sınavların iptal olmasını istiyorum. Çünkü canlı dersten kimse bir şey anlamadı. TikTok daha telefonuma hayatımda 1 kere indirmedim. Kullanandan da nefret ederim. Twitter hesabımda da daha 1 tane Tweet yok. Dünya etrafınızda dönmüyor, saçmalamayı bırakın.

Bana hep MEB blöf yapıyor gibi geldi. Sınav yapılacak dene dene, dönem sonu "yapılanları da iptal ediyoruz." diyebilirler.

MEB, öğrencilerin çalışmalarını istiyor, bu sebepten de sınav kozunu sürekli söylüyor olabilir.

Evet. Sınav bir tehdit ve bizim salmamız için bir aracı. 4 ay daha bizi zapt edecekler.

Sayısal öğrencisiyim. Uzaktan eğitimde yaşadığımız sıkıntılar akla hayale gelmeyecek düzeyde. 2.5 3 haftadır AYT fen ve TYT fen ( 3 gün kurs oluyor) görmüyoruz nedeni ise şu: Fizik öğretmenimiz hasta (son dersinde grip olduğunu söylemişti 3 haftadır yok), biyoloji öğretmenimiz istanbula tatile gitti, kimya hocamız çoluğu çocuğu alıp memlekete gitti. Allah razı olsun matematikçiden en çok maaşı o alıyor ama yine de bizimle sonuna kadar ilgileniyor. Yüz yüze eğitime hiç taviz vermeden katılıyor, müdüriyetten izin alarak ek ders yapıyor, akşam okuldan beraber çıkıyoruz uzaktan eğitim bittiği için Zoom'dan kendi başına bizimle yine ders yapıyor. Şimdi konu şu arkadaşlar matematikçide olmasa lose olacağım aramızdaki seviye aynımı rekabetimiz aynımı kesinlikle iptal edilmeli.

Senin sınavların olduğu için baya rahatsın galiba. Diğer insanlardan sana ne ki? Hem sokakta sarılarak TikTok çekenlerle bu konuyu nasıl bağdaştırdın anlayamadım. Bir de sizin okulda sıkıntı çıkmadıysa hiçbir yerde sıkıntı çıkmaz değil mi? Nasıl bir düşünce yapısı bu? Direkt benim sınavlarım bitti gerisi umrumda değil yaz geç.
Sınavların iptal olmasını isteyenler çoğu sosyal mesafeyi falan umursamıyor. Onu kasteddim. Ayrıca çok rahat değilim. Sadece ben sınav olurken virüs yok muydu? Onu anlatmaya çalıştım.
Hocam benim de Ankara ve benim de okulum çok kalabalık sizinki gibi. İlçe hangisi?
Polatlı hocam

Merhaba. Bugün yine Twitter'da bir konu TT olmuş. Konu sınavların iptaliyle alakalı. Bakın gerçekten herkes sağlığını mı düşünüyor sizce? Aslında sınavların iptalini isteyen 2 grup var. Zamanında çalışmayıp kötü not alanlar ve sınavlara çalışmak zor geldiği için iptal olsun diyenler. Tamam iptal olsun. Sağlığımız önemli ama iptali isteyenlerin sağlıkları için istediklerini sanmıyorum. Benim okulum sınavları yaptı. O zamanda gayet tehlikeliydi. Ama bu kadar tepki toplamamıştı. Üstelik bizim sınıflar 42 kişilik. Müdür gayet güzel planlamıştı her şeyi. Önlemler alındığı sürece sınavların olması gerekir bence. Siz ne düşünüyorsunuz?

Bir de bu eleştirilerimi sokakta birbirine sarılıp TikTok çekenlere ve Twitter'ın cahil kullanıcılarına bakarak yaptım.

Yav kim sağlığı düşünüyor sizce? %90'ı sırf sınav olmamak için iptal olsun diyor. Çalışmamışlar virüsü bahane edip katılım notuyla geçecekler. Ülkede eğitim isteksizliği çok.
Hocam öğrencileri böyle düşünmenize çok üzüldüm. Evet öyle bir kesim var ve çok büyük maalesef fakat ailesi virüse yakalanmasına rağmen çalışan çocukların moralleri nasıl olabilir sizce? Ya da verim alabilir misiniz? Uzaktan eğitim ile verim alabilmek ne kadar doğru olabilir sizce? Biliyorum çok önemli fakat sağlıktan önemli olamaz. Bir kesimin sırf sınavdan kaçmak için bunu söylemesi yüzünden sınavlar iptal olmayacak ve geri kalan öğrencileri de bunun yüzünden kalabalığın içinde virüsün içine mi sokacaksınız?

Bana hep MEB blöf yapıyor gibi geldi. Sınav yapılacak dene dene, dönem sonu "Yapılanları da iptal ediyoruz." diyebilirler.

MEB, öğrencilerin çalışmalarını istiyor, bu sebepten de sınav kozunu sürekli söylüyor olabilir.
Geçen sene aynı şekil her ay sonu, diğer ay sonuna okulu açıyoruz diyorlardı hatırlarsanız. O da öğrencilerin çalışması için yürütülen bir politika gibiydi. Bu da ona benziyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı