Sınavsız Anadolu Lisesi'nden sınavlı fen proje imam hatip lisesine geçmek doğru mudur?

Merhaba. LGS'de kötü yaptığım için oturduğum ildeki yeni açılan bir okulu tercih ettim ve ilk başta gayet güzel gözüküyordu. Ulaşımı rahattı, yeni açıldığı için ferahtı ve hocaların bazıları gerçekten çığır açmış hocalardı. Fakat okula başladığım günden itibaren beri sınıfımda adamakıllı ders işleyemiyorum. Her kafadan bir ses, sınıf mevcudu 36 kişi. 11. ve 12. sınıflarda meslek lisesi öğrencisi olduğundan okulda şamata eksik olmuyor. Bende çok zorlanmaya gelen bir öğrenci değilim. Sonra yaşadığım ilde bir tane fen proje imam hatip lisesi buldum ve tercih etmek istiyorum. Ama aklımda şu sorular var:
1)İmam Hatip'te çok zorlanır mıyım, hangi dersler karşıma çıkar?
2)Okul %15, 86'lık dilim ile alıyor, ben %16'lık dilimdeyim. Taban puanları 340 ama benim puanım 324. OBP yüksek olduğundan dolayı okulun gelme ihtimali var mı?
3)Sizce mantıklı bir geçiş mi?

Dostum ben de fen proje. İmam Hatip'e gidiyorum. Yüzde 12 ile Arapça hocası sınavda çıkacak yerleri hep kitaptan belirtiyor. Yani sınavı vermiş gibi oluyor. Hiç Arapça bilmeyenler bile 100 alıyor. Kuran hocası fazla sıkmıyor. Birkaç ezber ile 100 oluyor ve haftada 4 ders olduğu için cidden bayağı etkiliyor ortalamayı. Fıkıh, siyer, hadis de falanda yine hocalar zorlamamak için çıkacaklari söylüyorlar. Kısa çalışmalarla halledilebiliyor. Ben de ilk gidip gitmeme konusunda kararsizdim, LGS'den sonra yani. Çok mükemmel değil ama çok kötü de değil. Şu an 10. sınıfım ama bu sinav olayı biraz da hocalarına bağlı, bizimkiler fazla insaflı olabilir :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum ben de fen proje. İmam Hatip'e gidiyorum. Yüzde 12 ile Arapça hocası sınavda çıkacak yerleri hep kitaptan belirtiyor. Yani sınavı vermiş gibi oluyor. Hiç Arapça bilmeyenler bile 100 alıyor. Kuran hocası fazla sıkmıyor. Birkaç ezber ile 100 oluyor ve haftada 4 ders olduğu için cidden bayağı etkiliyor ortalamayı. Fıkıh, siyer, hadis de falanda yine hocalar zorlamamak için çıkacaklari söylüyorlar. Kısa çalışmalarla halledilebiliyor. Ben de ilk gidip gitmeme konusunda kararsizdim, LGS'den sonra yani. Çok mükemmel değil ama çok kötü de değil. Şu an 10. sınıfım ama bu sinav olayı biraz da hocalarına bağlı, bizimkiler fazla insaflı olabilir :)

Arkadaşım orada okuyor ve sorduğumda normal dedi. 15 tatilden sonra işler kötüye sarmaya başlarsa nakili yapacağım.

Geri
Yukarı