Sinematik çekimlerde kendimi nasıl geliştirebilirim?

_keylan_

Hectopat
İyi sosyaller.
Küçüklüğümden beri ilgi duyduğum sinema dünyasına girebilmek için kendimi geliştiriyorum. Şu ana kadar 2 tane kısa film yaptım fakat ne kadar uüraşırsam uğraşayım bir türlü sinematik çekim yapamıyorum. Kendimi bu yönde nasıl geliştiririm? Ne önerirsiniz?
Video linkini bırakıyorum siz yorumlayın.

Video 1
Video 2

Not: Video 2 ilk deneyimim.

Düşüncelerim kişisel ve herkesin kendine ait zevkleri vardır öncelikle bunu belirtmek istiyorum. Benim zevkim ya da düşüncelerim size uygun olmayabilir fakat yine de yardımcı olabilmek isterim:

Konunun atmosferine uygun çekimler yapın. Çekim sırasında efekt yapmak isterseniz başlangıçta yumuşak şekilde yakınlaştırma yapmayı deneyin. Diğer efektleri kurgu yazılımlarıyla yapabilirsiniz, daha stabil ve hoş gözükecektir. Sabit zemine kamerayı sabitleyerek, derinliği makro şekilde ayarlayıp cisme ya da yüze odaklamayı deneyebilirsiniz. 1. videoda yaptığınız hareket (okey taşından, ağacın dibinde oturan kişiye geçiş), atmosfere uymuyor ve odak cismi kareden dışarı çıkarıyor.

2. video ise oldukça iyi düşünülmüş ve çekimler atmosfere uyuyor. Antrenmanlar yaparak oldukça başarılı olacağınıza inanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı