Sinerji bilgisayar iade talebinde ret yedim

Yucestinye

Zeptopat
Daha fazla  
Sinerji bilgisayardan PC almistim sonrasinra ürünlerin kalitesinden memnun kalmayinca iade etmek istedim. Müşteri temsilcisini aradim ve bana iadenin kabul edilemeyeceğini, ürünün kişiye özel olduğunu söyledi (hazir sistemlerinden aldim ve sadece SSD özelleştirmesi yaptim). Yasal yükümlülüklerde 14 süre taninmis bana. Ürünü açtım ve sadece ekran kartını taktim calistirmadim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir detay vermeden 14 gün içinde iade edebileceğini belirttiyse senin özelleştirme yapman önemli değil. Tüketici hakem heyeti vs. bu konuyla ilgilenen yerlere şikayette bulun.

Bilgisayarı ne zaman aldığını yazmamışsın. 14 gün geçmediyse ve kullanıcı hatası yoksa öyle ya da böyle alacaklar. 14 gün geçtiyse almak zorunda değiller. 14 gün geçmediği ve kullanıcı hatası olmadığı halde almıyorlarsa tüketici hakem heyetine başvur.

Neden hemen hemen her firmada böyle sorunlar oluyor anlamış değilim. Senin işin bu değil mi hocam? Ekran kartını yalayıp gönderecekler diye mi kabul etmiyorlar acaba

Neden hemen hemen her firmada böyle sorunlar oluyor anlamış değilim. Senin işin bu değil mi hocam? Ekran kartını yalayıp gönderecekler diye mi kabul etmiyorlar acaba

Bu yasa yıl sonunda değişecek. Firmalarda haklı bir arıza yoksa iade almak firmaya zarar yazar.

Almadan önce araştırmak kullanıcının sorumluluğunda olmalı. YouTube'da almadan önce incelemesini bulamadım diyebileceğin bu tarz bir ürün yok. Kalitesinin nesinden memnun kalmadı mesela? Almadan önce öğrenemeyip, aldıktan sonra öğrendiği ne?

Bu yasa yıl sonunda değişecek. Firmalarda haklı bir arıza yoksa iade almak firmaya zarar yazar.

Almadan önce araştırmak kullanıcının sorumluluğunda olmalı. YouTube'da almadan önce incelemesini bulamadım diyebileceğin bu tarz bir ürün yok. Kalitesinin nesinden memnun kalmadı mesela? Almadan önce öğrenemeyip, aldıktan sonra öğrendiği ne?
Orasına lafım yok haklısın ama alırım bakarım psu bükülmüş ramde arıza var vs, bunlarda bile zorluk çıkardıkları olayları forumlarda görüyoruz onlar biraz insanı korkutuyor açıkçası. Ben senden sistem alıyorsam bunun garantisi de sen olmuyor musun? Bilgisayarı sattım gerisi Allaha emanetsin kardeşim olmamalı yani. Satış sonrası memnuniyet destek de önemli

Orasına lafım yok haklısın ama alırım bakarım PSU bükülmüş RAM'de arıza var vs, bunlarda bile zorluk çıkardıkları olayları forumlarda görüyoruz onlar biraz insanı korkutuyor açıkçası. Ben senden sistem alıyorsam bunun garantisi de sen olmuyor musun? Bilgisayarı sattım gerisi Allah'a emanetsin kardeşim olmamalı yani. Satış sonrası memnuniyet destek de önemli

İlk cümleyi okuduysan kardeşim bir arıza yoksa, yani sadece araştırmadan alanlara ya da şımarıklıktan iade etmek isteyenler için söyledim.

Bende şuan ki genel durumu dile getirmek istedim sadece. Kaynak atabilir misin ilk cümlen hakkında?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı