Sinerji bilgisayar ürün iademi almıyor

Tuketici hakem heyetine gidin ve olu pikselden bahsetmeyin.

Ölü piksel olduğunu fark etmemiştim. Zaten beğenmemiştim, şimdi bozuk panel sattığınız için hepten kabul etmiyorum diye bir dönüş yapabilirdiniz. Sonuçta ölü pikseller fabrika çıkış hatalarından kaynaklanıyor. Tüketiciyi ilgilendiren bir durum yok. Ama şimdiden sonrası önemli. Bu saatten sonrası tüketici mahkemesi en doğrusu.

Ben bu ölü piksel davasına Vatan Bilgisayar'dan üst üste 6 tane monitör değiştirdim. Adamlar uğraşmaktan bıktı fakat ben doğru paneli bulana kadar bıkmadım :) hepsini de servise göndermek zorunda kaldılar.

Benim de monitör seçme sürecim vardı aldım her monitör sorunlu du iade etim 5 farklı firmadan iade aldım ancak Sinerji de maalesef böyle oldu.

@FatiHkıyak İnternet üzerinden monitör alınacaksa tek yer Amazon.TR'dir. Hiçbir sorun çıkarmadan, işleri yokuşa sürmeden iade yapıyorlar. Diğer türlü en sağlıklısı mağazalara gidip, görüp test ederek almak. Diğer firmaların sorun çıkarmadığını söylemişsiniz ama şansınıza denk gelmiş. Onlar da Sinerji'nin yaptığını yapabiliyor.

İşin peşini bırakmayın. Sabırlı olup Tüketici Haklarına gidin. Ne diyelim, geçmiş olsun. Paramızla rezil oluyoruz lafı sadece Türkiye'de geçerli herhalde.

@FatiHkıyak internet üzerinden monitör alınacaksa tek yer Amazon.TR'dir. Hiçbir sorun çıkarmadan, işleri yokuşa sürmeden iade yapıyorlar. Diğer türlü en sağlıklısı mağazalara gidip, görüp test ederek almak. Diğer firmaların sorun çıkarmadığını söylemişsiniz ama şansınıza denk gelmiş. Onlar da Sinerji'nin yaptığını yapabiliyor.

İşin peşini bırakmayın. Sabırlı olup tüketici haklarına gidin. Ne diyelim, geçmiş olsun. Paramızla rezil oluyoruz lafı sadece Türkiye'de geçerli herhalde.

Hafta içinde başvuru yapacağım yoksa monitör koleksityon gibi köşede kalacak satamyı düşünüyordum ama alıcı bulacağımı hiç sanmıyorum artık.

Bunu söylediğimde benimle dalga geçenler neredeler? İşiniz gücünüz milleti dolandırmak. Sinerji iade almıyor kardeşim ister inanın ister inanmayın böyle mağdur ediyorlar insanı. Ancak THH'ye başvuracaksın aylarını harcayacaksın başın ağrıyacak işin gücün aksayacak...

Bunu söylediğimde benimle dalga geçenler neredeler? İşiniz gücünüz milleti dolandırmak. Sinerji iade almıyor kardeşim ister inanın ister inanmayın böyle mağdur ediyorlar insanı. Ancak THH'ye başvuracaksın aylarını harcayacaksın başın ağrıyacak işin gücün aksayacak...

Öyle hocam ben araştırdım Sinerji baya çöplükmüş şikayet var da bile sayısı az olmayan binlerce maduriyet var ben şüpelendim Sinerji böyle yüzsüz firma olabilir mi de evet öyleymiş, YouTube'deki reklamlara kanıyorlar çok fazla, ancak İncehesap'dan çok kes ürün iadem oldu beni maduriyet de bırakmadılar beni helal olsun ve GameGaraj'da güvenirlini koruyor.

Öyle hocam ben araştırdım Sinerji baya çöplükmüş şikayet var da bile sayısı az olmayan binlerce maduriyet var ben şüpelendim Sinerji böyle yüzsüz firma olabilir mi de evet öyleymiş, YouTube'deki reklamlara kanıyorlar çok fazla, ancak İncehesap'dan çok kes ürün iadem oldu beni maduriyet de bırakmadılar beni helal olsun ve GameGaraj'da güvenirlini koruyor.

Bu forumda Sinerji'nin Türkiye'nin en güvenilir satıcısı olduğundan falan bahseden eden şahıslar var, bu forumun kullanıcılarına bir daha güvenmeden önce bu söylediklerimi kulağınıza küpe edin. Çok geçmiş olsun, THH muhtemelen sizin tarafınızı tutacaktır fakat aylarınızı vermeye hazır olun iade alabilmek için.

THH'ye başvurun. Sonuçlanana kadar monitörü çatır çatır kullanın. Sinerji'nin ilk olayı değil bu. Kaybetmeniz çok düşük ihtimal. Zaten her şeyiyle Heyet ilgilenecek.
Tuketici hakem heyetine gidin ve Olu pikselden bahsetmeyin.
Bildiğim kadarıyla Ölü piksel bile ayıplı sayılıyor bizim kanunlarımızca. 🙂 Ha 14 günlük ürün için gerek var mı? Yok tabii ki siz direkt internetten alışverişte 14 günlük cayma hakkınızı kullanın.

THH'ye başvurun. Sonuçlanana kadar monitörü çatır çatır kullanın. Sinerji'nin ilk olayı değil bu. Kaybetmeniz çok düşük ihtimal. Zaten her şeyiyle heyet ilgilenecek.

Bildiğim kadarıyla ölü piksel bile ayıplı sayılıyor bizim kanunlarımızca. 🙂 ha 14 günlük ürün için gerek var mı? Yok tabii ki siz direkt internetten alışverişte 14 günlük cayma hakkınızı kullanın.

Kullanmaya çalıştım Sinerji çalışanı beni oyalamak için servise gönder dedi direk ürünü iade etmek istiyorum dedim normalde site referans kodu gönderip bize gönderin der bunlar hemen servis diyordu ancak servislik durum değil di bu ben 14 gün iade hakımı kullanmak istedim. Burada kendileri tutarsız hizmet veriyor deneyimli biri olmama rağmen ne dedi sem terslediler.

Kullanmaya çalıştım Sinerji çalışanı beni oyalamak için servise gönder dedi direk ürünü iade etmek istiyorum dedim normalde site referans kodu gönderip bize gönderin der bunlar hemen servis diyordu ancak servislik durum değil di bu ben 14 gün iade hakımı kullanmak istedim. Burada kendileri tutarsız hizmet veriyor deneyimli biri olmama rağmen ne dedi sem terslediler.
Hocam sizin durum ne oldu? Dediğiniz gibi tersleyerek konuşuyorlar fakat alttan almazsanız bir şey diyemiyorlar. Sırf bunlar yüzünden Technopat hesabı açmak durumunda kaldım. Bundan sonra varsa yoksa amazondan sipariş vereceğim.

Geri
Yukarı