Sinerji bilgisayar ürün iademi almıyor

FatiHkıyak

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
✓ Gigabyte B450M S2H
✓ AMD RYZEN 7 2700 4.1GHz 2.NESİL
✓ Arctic Liquid Freezer II 240
✓ ADATA XPG GammixDDR4 3200MHz
✓ XFX AMD Radeon RX 5500 XT THICC II Pro 8GB
✓ Adata SwordFish 500GB NVMe M.2
✓ James Donkey JD960 960GB
✓ Gigabyte M27F 27
✓Dark Guardian PRO (DKCHGRPRO)
Meslek
Serbest Meslek
Bu ay oldu 1 ölü pixselim var iade hakımı kullanmak istedim ancak ürünü iade almadılar 14 gün iade hakımı hiçe sayıyor ve satıcı firma şunu diyor servis ne derse o bizi bağlamaz iyi de ben paramı Sinerji'ye verdim ama endeks bilişim iademi onaylamadı endeks bilişim RMA servis kendisi Gigabyte marka direktörü yani satıcı onlar değil, servis de şunu diyor beyefendi iadeyi onaylıyan yine satıcı firmadır biz ürünü kontrol etik siyah 1 ölü pixsel bulduk ancak Gigabyte marka 3'den fazla ölü pixseli ürünleri iade değişim yapıyor dedi,

Şu anda 14 gün iade hakımdan menedildim satıcı firmayı arıyorum diyorlar isterseniz tüketici hakemi dava edin ancak fark etmez diyor bizim yapabilcemiz bir şey yok denildi bana, ancak ben birçok kes farklı sitelerden ürün iade etim İncehesap Hepsiburada ve GameGaraj bunlar koşulsuz iade 20 iş günün de iade ücretimi onay verdi şu anda 2600₺ çöp edildi ürünü kullanamıyorum koli de duruyor Sinerji bilgisayara aldanmayın tamamen yüzsüzler.
Ölü pixselim olan ürün Gigabyte M.27F 27 inç.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman siz de Sinerji'nin isteğini kırmayın. Gidip Tüketici Mahkemesine başvurun. Nasıl olsa uğraşmaz diyerek iade almıyorlar. Hakkınızı arayın. 1 yıl bile sürse o para size seve seve geri döner. Böyle durumlarda hep diyorum, iade edeceğiniz ürünü kusurlu olduğu için iade ettiğinizi belirtmeyin. Sebep belirtmeden iade edin ki, servis işlerini karıştırmasınlar.

Bu ay oldu 1 ölü pixselim var iade hakımı kullanmak istedim ancak ürünü iade almadılar 14 gün iade hakımı hiçe sayıyor ve satıcı firma şunu diyor servis ne derse o bizi bağlamaz iyi de ben paramı Sinerji'ye verdim ama endeks bilişim iademi onaylamadı endeks bilişim RMA servis kendisi Gigabyte marka direktörü yani satıcı onlar değil, servis de şunu diyor beyefendi iadeyi onaylıyan yine satıcı firmadır biz ürünü kontrol etik siyah 1 ölü pixsel bulduk ancak Gigabyte marka 3'den fazla ölü pixseli ürünleri iade değişim yapıyor dedi,

Şu anda 14 gün iade hakımdan menedildim satıcı firmayı arıyorum diyorlar isterseniz tüketici hakemi dava edin ancak fark etmez diyor bizim yapabilcemiz bir şey yok denildi bana, ancak ben birçok kes farklı sitelerden ürün iade etim İncehesap Hepsiburada ve GameGaraj bunlar koşulsuz iade 20 iş günün de iade ücretimi onay verdi şu anda 2600₺ çöp edildi ürünü kullanamıyorum koli de duruyor Sinerji bilgisayara aldanmayın tamamen yüzsüzler.
Ölü pixselim olan ürün Gigabyte M.27F 27 inç.
Tuketici hakem heyetine gidin ve Olu pikselden bahsetmeyin.

Hocam siz hakem heyetine başvurup iptal etmişsiniz, sonra 2. el olarak satacağım demişsiniz, şimdi tekrardan mı başvuracaksınız?

O zaman siz de Sinerji'nin isteğini kırmayın. Gidip tüketici mahkemesine başvurun. Nasıl olsa uğraşmaz diyerek iade almıyorlar. Hakkınızı arayın. 1 yıl bile sürse o para size seve seve geri döner. Böyle durumlarda hep diyorum, iade edeceğiniz ürünü kusurlu olduğu için iade ettiğinizi belirtmeyin. Sebep belirtmeden iade edin ki, servis işlerini karıştırmasınlar.

Aslında not da yazdım ürünü begenmedim ve iade iistiyorum dedim ölü pixseli kendileri buldu.
Hocam siz hakem heyetine başvurup iptal etmişsiniz, sonra 2. el olarak satacağım demişsiniz, şimdi tekrardan mı başvuracaksınız?

Şu an bende bilmiyorum iptal etim ancak bu hafta sonu tekrar düzgün şekilde yazarak başvuru yapabilirim.

Aslında not da yazdım ürünü begenmedim ve iade iistiyorum dedim ölü pixseli kendileri buldu.
Ölü piksel olduğunu fark etmemiştim. Zaten beğenmemiştim, şimdi bozuk panel sattığınız için hepten kabul etmiyorum diye bir dönüş yapabilirdiniz. Sonuçta ölü pikseller fabrika çıkış hatalarından kaynaklanıyor. Tüketiciyi ilgilendiren bir durum yok. Ama şimdiden sonrası önemli. Bu saatten sonrası Tüketici Mahkemesi en doğrusu.

Ben bu ölü piksel davasına Vatan Bilgisayar'dan üst üste 6 tane monitör değiştirdim. Adamlar uğraşmaktan bıktı fakat ben doğru paneli bulana kadar bıkmadım :) Hepsini de servise göndermek zorunda kaldılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı