Sinerji CLAY-6700XT vs Mantis-6700XT

Ömer Farukes

Hectopat
Makaleler
1
Sizce hangisi?

Ekran kartı ASUS mu XFX mi?

Sizce hangisi?

Üstteki 3 fan daha mantıklı olabilir, yoksa mantis işinizi görür.

3'lü fan için o fark ödenir.

Bende o yüzden Sinerji clay istedim fakat millet ASUS'un daha iyi olduğunu söyledi başka bir arkadaşımız XFX'in AMD ekran kartlarında en iyi soğutma ve performans özelliğine sahip olduğunu söyledi.

Ben mantıs'i seçerdim. Hem daha ucuz hem de Sinerji'dekinin PSU SSD falan beğenmedim.

Hocam mantisin anakartı ve RAM'leri kötü sanki diğerine kıyasla.

Bende o yüzden Sinerji clay istedim fakat millet ASUS'un daha iyi olduğunu söyledi başka bir arkadaşımız XFX'in AMD ekran kartlarında en iyi soğutma ve performans özelliğine sahip olduğunu söyledi.

Hocam mantisin anakartı ve RAM'leri kötü sanki diğerine kıyasla.

Hayır Mantisin RAM'leri güzel. Anakart bir tık daha - doğru. Şahsen bende MANTISI alırdım, çok bir fark olmayacaktır.

Mantis anakart değişikliği ile çok daha iyi olacaktır ötekinin PSU çok kötü mantiste tek göze batan anakart ASUS'un aynı kartını kullanıyorum 3 fan falan hikaye kart ısınmıyor zaten.

XPG RAM gayet kalitelidir. Diğer sistemde Goodram var. Ondan daha iyi olduğunu düşünüyorum. A320'de işinizi görecek bir anakart.

Fan sayısı ile soğutma performansını kıyaslamak doğru olmaz. Soğutma bloğu çok önemlidir. Performans testlerine baktınız mı?

Sizce hangisi?

Anakart dışında Mantis sistem üstün.
Diğer sistem kasa ve PSU dan direk elenebilir.

Hayır mantisin RAM'leri güzel. Anakart bir tık daha - doğru. Şahsen bende mantısı alırdım, çok bir fark olmayacaktır.

Peki ekran kartları hakkında ne düşünüyorsunuz?

XPG RAM gayet kalitelidir. Diğer sistemde Goodram var. Ondan daha iyi olduğunu düşünüyorum. A320'de işinizi görecek bir anakart.

Fan sayısı ile soğutma performansını kıyaslamak doğru olmaz. Soğutma bloğu çok önemlidir. Performans testlerine baktınız mı?

Mantis anakart değişikliği ile çok daha iyi olacaktır ötekinin PSU çok kötü mantiste tek göze batan anakart ASUS'un aynı kartını kullanıyorum 3 fan falan hikaye kart ısınmıyor zaten.

Anakart dışında mantis sistem üstün.
Diğer sistem kasa ve PSU'dan direk elenebilir.

Kasa kolayca değiştirilebilir fakat ekran kartı aklımı çeldi XFX markası AMD ekran kartlarında daha başarılı olduğunu duydum ve 3 fanlı.

Geri
Yukarı