Sinerji ve İtopya'daki hazır sistemlerin fiyatı neden ucuzlaştı?

SSDyiyenHDD

Decapat
Daha fazla  
Hocalarım 2 - 3 günden beri İtopya'daki ve Sinerji'deki sistemler ederinden düşük gözükmeye başladı, bu bende oluşan bir bug mı yoksa herkeste mi böyle? Eğer benden kaynaklı ise neden olabilir, herkeste böyleyse neden bu kadar düşük fiyat çekmeye başladılar?
Örnek sistem:

IMG_20230909_233811.jpg

Kimsenin 3050'li bir sisteme 20 bin vermeyeceğini anladıktan sonra -özellikle İtopya- fiyatları düşürmeye başladı gibime geliyor.

Kampanyalı sistem. Sınırlı stok ile geliyorlar. Normal yani, zaten genelde parça kaliteleri biraz kötü oluyor. Kasa ve Psu genelde ucuz parçalardan oluşuyor.

3060 döneminde yapıldığı gibi kart çok iyi değil, idare eder şu ana göre ve yanına da satamadıkları üç beş çöp parçayı ekleyip sistem adında satıyorlar işte.

Ucuzlaşmadı, olması gereken fiyatlara düştü. Ne zannettiniz RTX 4060 sistemlerinin ederinin 20K falan olduğunu mu?

RTX 3060 ve 6650 XT gibi eski nesil kartları itelemek için bilerek yeni nesil içeren sistemlerin fiyatını yüksek tuttular şimdi geri indiriyorlar. Eritilmesi gereken stoklar eritilmiş belli ki.

Kimsenin 3050'li bir sisteme 20 bin vermeyeceğini anladıktan sonra -özellikle İtopya- fiyatları düşürmeye başladı gibime geliyor.

Hocam bu tarzda onlarca sistem gördüğüm için konuyu açma gereksinimi duydum 1/2 tane olsa aynı görüşte olurdum ama bu durumda farklı bir durum olduğunu düşünüyorum.

Ucuzlaşmadı, olması gereken fiyatlara düştü. Ne zannettiniz RTX 4060 sistemlerinin ederinin 20k falan olduğunu mu?

RTX 3060 ve 6650 XT gibi eski nesil kartları itelemek için bilerek yeni nesil içeren sistemlerin fiyatını yüksek tuttular şimdi geri indiriyorlar. Eritilmesi gereken stoklar eritilmiş belli ki.

4060'ın ederinin hiçbir zaman bu kadar yükselmemesi gerektiği konusunda hemfikiriz hocam fakat piyasayı bu kadar uçurmuşken bir anda indirmeleri biraz garip geldi.

4060'ın ederinin hiçbir zaman bu kadar yükselmemesi gerektiği konusunda hemfikiriz hocam fakat piyasayı bu kadar uçurmuşken bir anda indirmeleri biraz garip geldi.

O bilerek yapıldı. Yazın millet bilgisayar aldığı için eski nesil stokları eritme odaklı hazır sistem yapılacaktı. Şimdi okullar açılıyor o hype bitti sıra geldi yeni nesillere.

Yeni konular

Geri
Yukarı