Sinerji'nin İnsanlara Yaklaşımı

ForquesT

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Bugün kasa toplayacaktım. Sinerji'yi tercih ettim bunun için. Aradım ve gelip elden ürünleri teslim alabilir miyim aldığım zaman diye sordum. Son derece saçma bir şekilde sadece web alışverişi dedi ve çat diye yüzüme kapadı telefonu. Bu hareketi son derece kaba buldum ve bilgisayarımı Sinerjiden toplamaktan vazgeçtim. Müşteri memnuniyeti diye bir şey var sonuçta her şey ucuza ürün satmakla bitmiyor. Eskiden Vatan Bilgisayar'dan alışveriş yapanları çok eleştirirdim ama şimdi anlamaya başladım haklı gerekçelerini. Yarın bir gün ürünlerden biri arıza verse aynı şeyi yapmayacaklarının garantisi yok. Telefonu yüzüme kapatır kapatmaz saniyeler içinde soğudum firmadan.

Daha önce Sinerji Müşteri Hizmetleriyle bir etkileşimim olmadığından bir şey diyemem o konuda ama bence de müşteri memnuniyeti en önemli unsurlardan biridir. Senin yerinde olsaydım tekrar arayıp neden bu şekilde bir cevap aldığımı sorar ve sırf bu cevap yüzünden sitenizi kullanmaktan vazgeçtiğimi söyleyerek kızgınlığımı belirtirdim. İstersen başka bilgisayar toplama sihirbazına sahip siteler de kullanabilirsin. Ebrar Bilgisayar ve Teknobiyotik Sinerji dışında kullanabileceğin sitelerdir ve bence oldukça iyiler.

Ben de Sinerji'den satın aldım müşteri hizmetleri çok iyiydi. Duyuru'dan bir gün önce sipariş etmiştim siparişi acaba kasa bana ulaşıcak mı diye aradım gayet iyi bir dille durumu anlattılar ve yetiştirmeye çalıştıklarını söylediler. Hatta kasadaki fan takma bölümünü bulamamışlar bizi arayıp kendileri bize sordular iade etmek istiyor musunuz diye bu davranıştan sonra takdir ettim. Aramayıp fanı direk gönderebilirdi , anlattım kasanın kapağında olduğunu fanı takıp gönderdiler. Ondan dolayı tekrar arayın bence. Hayal kırıklığınızı dile getirin. Yani Sinerji'den beklenmeyecek bir hareket.

Ben de Sinerji'den satın aldım müşteri hizmetleri çok iyiydi. Duyuru'dan bir gün önce sipariş etmiştim siparişi acaba kasa bana ulaşıcak mı diye aradım gayet iyi bir dille durumu anlattılar ve yetiştirmeye çalıştıklarını söylediler. Hatta kasadaki fan takma bölümünü bulamamışlar bizi arayıp kendileri bize sordular iade etmek istiyor musunuz diye bu davranıştan sonra takdir ettim. Aramayıp fanı direk gönderebilirdi , anlattım kasanın kapağında olduğunu fanı takıp gönderdiler. Ondan dolayı tekrar arayın bence. Hayal kırıklığınızı dile getirin. Yani Sinerji'den beklenmeyecek bir hareket.
O değil de fanı takacakları yeri nasıl bulamamışlar. Yani bulamasalar bile bunu neden size soruyorlar. Çok ilginç.

Arkadaşı iade/değişim için aramışlar. Kasadaki fanın yerini sormak için değil :)

sikayetvar.com ' a yazmalısın bence. Oradan herkes görmeli bu edepsizliği.
Yok mesele o değil. İade için aramalarının nedeni zaten fanı takacakları yeri bulamamaları. Bulamıyorsan kullanma kılavuzuna bakıp öğrenirsin. O da olmadı internete yazar öğrenirsin. Fan takacak yeri bulamayınca iade sormak ilginç. Sanki başka bir amaç varmış gibi. Anlatabilmişimdir umarım.

Şikayet veya iletişim kanallarını kullanıp cevap aldığınızda bizi de bilgilendirirseniz seviniriz.

bulunduğum şehirde i7 4790 1100 lira, i7 6700 ise 1150 liradır.
pazarlık etmeden bir bilgisayarcıdan sorduğum sıfır fiyat bu. pazarlık etsem 50-100 daha aşağıya alırım. hemde aynı gün.

buna göre sanal web sitelerinden değil, bulunduğunuz ilde bilgisayarcıları gezerek fiyat sorabilirsiniz. neredeyse internette hiçbir sitede 1100 tl'ye i7 4790 görememiştim mesela.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı