Sınıf arkadaşım tarafından Discord üzerinden tehdit ediliyorum

342524

Hectopat
Makaleler
3
Merhabalar, bizim sınıfta bir çocuk sürekli beni tehdit ediyor. Sürekli seni döverim, benim çete grubum var seni ifşa ederiz vs. diyor. Ne yapmam lazım? Ve bu tehditleri Discord üzerinden yapıyor. Engelliyorum. Başka bir hesaptan aynı şeyleri yapıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bir tane arkadaşımın telefonundan e okula girdim geri çıkış yaptım birşey olurmu yada kaydedilmişmidir ?
Merhabalar, bizim sınıfta bir çocuk sürekli beni tehdit ediyor. Sürekli seni döverim, benim çete grubum var seni ifşa ederiz vs. diyor. Ne yapmam lazım? Ve bu tehditleri Discord üzerinden yapıyor. Engelliyorum. Başka bir hesaptan aynı şeyleri yapıyor.
Rehberliği veya idareye belgeli şekilde şikayet et okuldan atılır ekran görüntüsü al fotokopi çektir okula götür idareye

Ailenizi bu durumu açıklayın ve okul idaresine gidin, okul idaresi gereken işlemi yapacaktır.

Ailene söylersen ezik gibi görünmezsin. Sen de gidip başkalarına bu hareketi yapabilirdin ama yapmıyorsun. Çünkü sonuçlarını biliyorsun. Okul idaresinden önce ailene durumu anlat. Tehdit, şantaj, ifşa bu kadar basit şeyler değil. Karakolda durumu izah ettiklerinde aklını bi alırlar bilgisayarı açmaya cesareti olmaz. İleriye gitmesinden de korkma. Harekete geçip durumu önce ailene bildir.

Geri
Yukarı