Sınıf arkadaşlarım yaptığım şeyden dolayı bana kızdılar

AhmetMesser

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bugün cuma günü sabah iletişim, İletişim, Rehberlik, İngilizce diye gidiyor sabah saatleri için ders programı.
Bugün 2.dersin ortasında (neredeyse boş ders sayılırdı) bir deneme sınavına çağırdı müdür, bizim sınıftan kimler ister diye. Sadece ben gittim sınava yan sınıfta yapılıyordu orada herkes denemeye girmişti.

Sınav kolay geldi sayısal yapmadık sınıftan çıkmıştım, içimden kendi sınıfımı özledim bir gireyim selam vereyim falan dedim.

Kapıyı açtım biraz hızlı gibi sonra kabadayı yürüşüyü ile sellağammun alekkum dedim sonra öğretmen çok kızdı dışarı gönderdi.
Zaten sınavdan çıktığım için diğer yan sınıflılar gibi birkaç dakika erken çıkabildim teneffüse.

Teneffüste öğretmen geldi sordu bilerek mi yaptın beni gördün mü orada dedi ben de görmedim dedim özür diledim.

Görmediysen sorun yok ama bir daha yapma bir de selamünaleyküm sözüyle dalga geçmişsin olmaz dedi.

Sonra diğer sınıf arkadaşlarım çıktı teneffüse hepsiyle tek tek helalleşmeye çalıştım 2 tanesi ve bir de kardeşim dışında kimse helal etmedi.

Helal etmeyenler toplam 4 kişi, 3 tanesi sürekli hata yapan, hocadan laf yiyen mamulu (bakımlı köyünden) çocuklardı 1 tanesi ise pek sevmediğim Kore'li hayranı TikTok izleyen ama dersleri iyi olan bir kızdı.

Hiç birisi helal etmedi. Nasıl onları ikna edebilirim? Zaten beni pek de sevmiyorlar.

Bu konuyu öğle arası eve yemek yemeye geldiğim için yazabildim konuyu oluşturduktan sonra büyük ihtimal yemeğimi yer geri dönerim okula.
İnşallah çabalayacağım helallik almak için.

Bir de derste pek bir şey işlemiyorlardı hoca deftere yazdıklarınızı tekrar edin demiş.
Ama yine de onları öylece rahatsız ettiğim için helallik almaya çalışıyorum.

Son düzenleme:
Hangi konuda helallik istediğini anlamadım. Bozulacak ne var ortada?

Öğretmen onlardan deftere yazdırdıklarını tekrar etmelerini istemiş ders çalışıyorlarmış.

Ben ise o sırada kapıyı açıp kabadayı yürüyüşüyle artisliğe yakın tarzda Selleağmun Alekküm dedim dikkatlerini dağıtmış oldum hoca da çok kızdı bağırarak ben de çok pişman oldum utandım.

Bir de koskoca öğretmen varken sınıfta (tam anlamıyla görmemiştim bir de kafam dalmıştı biraz sınav gururundan gelecek gururundan) bir de kadın öğretmendi.

Öğretmenler hep derler ki biz arkadaşlarınıza ders anlatırken dersi bölerseniz dikkatlerini dağıtırsanız haklarına girmiş olursunuz.

Öğretmen onlardan deftere yazdırdıklarını tekrar etmelerini istemiş ders çalışıyorlarmış.

Ben ise o sırada kapıyı açıp kabadayı yürüyüşüyle artisliğe yakın tarzda selleağmun alekküm dedim dikkatlerini dağıtmış oldum hoca da çok kızdı bağırarak ben de çok pişman oldum utandım.

Bir de koskoca öğretmen varken sınıfta (tam anlamıyla görmemiştim bir de kafam dalmıştı biraz sınav gururundan gelecek gururundan) bir de kadın öğretmendi.

Öğretmenler hep derler ki biz arkadaşlarınıza ders anlatırken dersi bölerseniz dikkatlerini dağıtırsanız haklarına girmiş olursunuz.

Boş verin gitsin. Zaten sırf bu tür bir sebep ile cehenneme gidecek olsaydınız dünyada cennete kimse gidemezdi. Ha eğer illaki hala vicdan azabı çekiyorsanız, sizde onlara hakkınızı helal etmeyin böylece sevap - günahı nötrlemiş olursunuz :D

İllaki sizin de onların üstünde bir hakkınız vardır. :D

Ben ise o sırada kapıyı açıp kabadayı yürüyüşüyle artisliğe yakın tarzda Selleağmun Alekküm dedim dikkatlerini dağıtmış oldum hoca da çok kızdı bağırarak ben de çok pişman oldum utandım.
Bir de koskoca öğretmen varken sınıfta (görmemiştim) bir de kadın öğretmen.

Ya sanırsın atomu parçalıyorlar, neymiş dikkatleri dağılmış. Yaptığın şey için özür dilersin biter gider. İlkokul çocuğu gibi trip atıyorlarsa arkadaşlığını kes. Hakka girme konusu da bayağı saçma ama oraya hiç girmek istemiyorum.

Ben ise o sırada kapıyı açıp kabadayı yürüyüşüyle artisliğe yakın tarzda selleağmun alekküm dedim dikkatlerini dağıtmış oldum hoca da çok kızdı bağırarak ben de çok pişman oldum utandım.

Ya aslında yanlış bir şey yapmışsın ama bu kadar uzatılacak bir şey yok. Sana küsmek için fırsat bulmuşlar kullanmışlar anladığım kadarıyla.

Helallikle ne ilgisi var bunun? Dinini kimden öğreniyorsan çok yanlış öğreniyorsun. Dikkatlerini dağıttıktan sonra kusura bakma dersin olur biter.

İnandığınız dini iyi araştırıp bilin.

Geri
Yukarı