Sınıf arkadaşlarımın hareketleri

Sosyaller merhaba. Nasılsınız, umarım iyisinizdir. Ben iyi değilim arkadaşlar. Okulda bir şeyler oldu.

Arkadaşlar sabah okula geldim. Ders başlamadan birkaç dakika önce tabii. 5-6 tane arkadaşım, bu konudaki mesajımla dalga geçtiler. Konu bu:

Ne bileyim arkadaşlar "lan senin 8/10 tipin mi var la" ya da "ay çen büyüdüpte fitneçe mi gittin" diyorlar. 300 doların mı var diyorlar. Evet arkadaşlar 300 dolarım var. Niye dalga geçiyorsun? Arkadaşlar yazdıklarımdan size ne? Bütün gün bununla dalga geçtiler. Bütün hocalara anlattılar. Ben bir şey deyince ispiyonlamaya gidiyorlar. Ha benimle dalga geçenler de futbol konuşmak dışında hiçbir başarısı olmayan birkaç tane saman beyinliden oluşuyor. Dalga geçiyorlar devamlı harbi bıktım. En azından bende öz güven var peki ya sizde ne var? Geçen gün aralarından biri derste bana bakıp bakıp gülüyor. Bir şey demedim, en son tekrar yaptı sinirlendim ve ana avrat sövdüm. Daha ikinci günden disipline gittim. Sonra bir şey olmamış gibi yapmaya devam ediyorlar. Hele aralarından biri var. Hani istediklerini ağlayarak yaptıran şımarık çocuklar olur ya, aynı onlar gibi hareketi var çocuğun. Ne bileyim fotoğrafımı çekiyor, panelden kimlik bilgilerime ulaşmış, fotolarını montajlayıp yayıyor millete. Herhalde babasına çok güveniyor ama ben acımam arkadaşlar. Bu akşam okul çıkışı fotomu çekti. Ben de telefonunu ver dedim. Vermedi. Çektin o zaman dedim hayır hayır diye arkamdan koştu. Alır IPhone'unu kırardım ama kırmadım. Sonra yanıma geldi neye bakıyon dedi sana ne dedim. İttim gitti. Onun o cesareti aldıktan sonra o çocuk başta olmak üzere hepsini döverim. Ama arkadaşlar kavga etmeyi bilmiyorum ve kaçınıyorum. Ama döversem iyi döverim. O çocukla kavga ettiğim zaman şu konuyu açmıştım:

Evire çevire dövdüm. Ama arkadaşlar devamlı uğraşıyorlar gerçekten bıktım hocalarla ya yüz göz olmak istemiyorum bunları nasıl hayatımdan çıkarabilirim? Gitmiyorlar lanet gibi yapıştılar bana.

Yani sırf 2-3 tane kendini bilmez için okul hayatını riske atma. Disiplin cezaları özellikle de lisede sicile işleyen cezalardır, eğer senin rızan olmadan senin kimlik bilgilerine erişiyorsa CİMER'e şikayet et, sonuçta bu bir suç ve CİMER'e şikayet edilen suçlar önceliklidir.

Geri
Yukarı