Sınıfımız karantinaya alınmadı

Daha fazla  
Ben lise öğrencisiyim geçen cuma 2 kişi hastalandı bugün testi pozitif çıktı ama hala sınıf karantinaya alınmadı. Bende biraz rahatsızım. Siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye'de ise şaşırmadım. Bizim üniversitenin protokolünde 2 veya daha fazla pozitif vaka içeren sınıflar karantinaya alınıp eğitim Online devam eder deniyordu. 3-4 kişi rahatsızlandı ve pozitif çıktı ona rağmen kimse sallamadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye'de ise şaşırmadım. Bizim üniversitenin protokolünde 2 veya daha fazla pozitif vaka içeren sınıflar karantinaya alınıp eğitim Online devam eder deniyordu. 3-4 kişi rahatsızlandı ve pozitif çıktı ona rağmen kimse sallamadı.
O biraz okula ve yönetime bağlı. Benim önceki okulum korona konusunda gayet başarılıydı kanaatimce.

Okul yönetimine sınıf öğretmeni aracılığıyla söyleyin. Eğer sallamazlarsa pozitif çıkan kişilerin raporları ile il ve ilçe milli eğitim bakanlığına dilekçe yazın(ama çok takmayabilirler dilekçeleri) veya direkt yüz yüze görüşün.

Büyük ihtimalle ara tatilden sonra okullar geri açılmayacak. Yani en azından 1. sınavlar yapıldıktan sonra kapanır.

Okullar kapanır yakında.

Ben de dahil birçok öğrencinin istediği bu. Ama bu sene öyle olacağını hiç sanmıyorum. Okulları en son kapatacaklarmış. Öncelik olarak sinemalar, kafeler falan kapanacak. Baktılar vaka artışını kontrol edemiyorlar son çare olarak okullar kapanacak.

Geri
Yukarı