Sınıfta kalır mıyım?

Eğer ortalaman 50 üstü ve edebiyattan kalmadıysan sınıftan geçersin. Edebiyattan kaldıysan sorumlu olarak geçersin 12. sınıfa kadar sorumlu derslerden geçmen gerekiyor o kadar.

Evet 50 ustu Edebiyatım fakat ortalamam 49.7248. Bu ikinci donem ortalamam ve birinci dönem ortalamam da 52.3453 gibi bir şey. Ben simdi bircok dersten kaldım ve herkes diyor ki 6 dersten fazla kalırsan sınıf tekrarı. Özürlü devamsızlıgım 19, özürsüz de 10. Hiçbir şey anlamadım sınıf gecmekle alakalı.

Geçiyorsun. Korkmana gerek yok yani.

Cok teşekkürler inşallah gecerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaç dersten kaldığınız önemli değil. Eğer yıl sonu ortalamanız ellinin altında değil ise kalmazsınız.
Ancak edebiyat dersinden kalır iseniz sorumlu olarak geçersiniz. Gelecek yıl sorumluluk sınavına girip edebiyat sınavını vermeniz gerekir.
Aksi takdirde mezun olamazsınız.
1655028584831.png

Yönetmeliği okuyabilirsiniz isterseniz.

2 Dönemin aritmetik ortalaması 50'nin altındaysa sınıfta kalırsın. Anadolu Liseleri'nde de Türk Dili ve Edebiyatı baraj ders olduğundan dolayı, o dersten kalırsan eğer sınıfı sorumlu geçersin. Yani seneye o dersin sorumluluk sınavına girersin.

Kaç dersten kaldığınız önemli değil. Eğer yıl sonu ortalamanız ellinin altında değil ise kalmazsınız.
Ancak edebiyat dersinden kalır iseniz sorumlu olarak geçersiniz. Gelecek yıl sorumluluk sınavına girip edebiyat sınavını vermeniz gerekir.
Eki Görüntüle 1418210
ayy cok tesekkur ederım ınsallah ruyana gırer cıcek toplarim sana rahat uyuyabilirim aritk
2 Dönemin aritmetik ortalaması 50'nin altındaysa sınıfta kalırsın. Anadolu Liseleri'nde de Türk Dili ve Edebiyatı baraj ders olduğundan dolayı, o dersten kalırsan eğer sınıfı sorumlu geçersin. Yani seneye o dersin sorumluluk sınavına girersin

Dosya Ekleri

• 1. dönem.png
    1. dönem.png
    47,5 KB · Görüntüleme: 26
  • 2. dönem.png
    2. dönem.png
    48 KB · Görüntüleme: 35
@Büşra kaya ah. Herkesin lise mezunu olduğu zamanda şu notlarla geçtiğine sevinmen de üzücü.
Eki Görüntüle 1418210
Bu bilgi doğru, mezuniyetinize kadar hak tanınıyor.

Ya lütfen biri dogruyu desin artık toplamda bayağı dersten kalıyorum derslerimin 50 altı olması beni sınıfta kalmaya sürüklemez mi?

Ama çok dersten kaldım ne yapacağım şu an birileri 6 dersten fazla dersten kalınca sınıf tekrarı yapıyorsun diyor.
Yönetmeliğe göre Edebiyat'ta 50 altı ortalamaya sahipseniz geçersiniz fakat sorumluluk girersiniz. 5'den fazla özürsüz varsa belge alamazsınız, toplam 30 özürlü/özürsüz sınırını geçerse kalırsınız, 10 özürsüzü geçerse yine kalırsınız. İsterseniz bütün derslerden kalın ortalamanız 50 ve üzeri ise kalmazsınız.

Eki Görüntüle 1418210

Bir şey daha soracağım şimdi 1. dönem ortalamam 52, ikinci dönem ise 49.7248. 50 üstü oluyor toplanıp yarıya bölündüğünde. Yani bu şekilde mi sınıfı geçerim yoksa sadece 2. dönemin 50 olacağı şekilde mi?

Bir şey daha soracağım şimdi 1. dönem ortalamam 52, ikinci dönem ise 49.7248. 50 üstü oluyor toplanıp yarıya bölündüğünde. Yani bu şekilde mi sınıfı geçerim yoksa sadece 2. dönemin 50 olacağı şekilde mi?
İki dönemin toplam ortalaması 50'yi geçtiği için geçiyorsunuz.
Örnek olarak ilk dönem ortalamanız 30, ikinci dönem ortalamanız 50 olsun. Bu iki dönemin ortalaması 40 olur ve öğrenci sınıfı geçemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı