Sınıfta kalıyorum meslek lisesine geçeyim mi?

UmursamayanAdam

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sınıfta kalıyorum bu sene, zaten çok çalışmadım evet pişmanım. Annem meslek lisesine alacağım çünkü sen okumayacaksın diyor. Ne olursa olsun ben okuyacağım ve yazılım mühendisi olacağım dedim. Her bunu diyişimde alaycı şekilde gıcıklığına gülüyor biliyor sinir olduğumu. Neyse, meslek lisesine geçsem oradan yazılım mühendisi olabilir miyim? Teşekkür ederim şimdiden.

Not: Anadolu lisesinde okuyorum ama hiç Anadolu lisesi değil gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Sınıfta kalıyorum bu sene, zaten çok çalışmadım evet pişmanım. Annem meslek lisesine alacağım çünkü sen okumayacaksın diyor. Ne olursa olsun ben okuyacağım ve yazılım mühendisi olacağım dedim. Her bunu diyişimde alaycı şekilde gıcıklığına gülüyor biliyor sinir olduğumu. Neyse, meslek lisesine geçsem oradan yazılım mühendisi olabilir miyim? Teşekkür ederim şimdiden.

Not: Anadolu lisesinde okuyorum ama hiç Anadolu lisesi değil gibi.

Kardeşim şimdi eğer mesleğe geçersen meslek liselerinin grubları var, mühendislik falan filan şimdi sen mesleğe geçip yazılım mühendisi olmak istersen o biraz zor çünkü meslek te sadece 1 konuya önem veriyorlar sadece 1 konuya önem verdikleri için tabii ki de diğer derslere o kadar önem verilmeyecek. Diyelim meslek okudun ve kazandın ama yazılım işine almıyorlar seni ve sende sadece yazılım öğrendin diye de diğer dersler hakkında bir bilgin yok ondan mesleği seçmeni önermem ama diyelim ki sen çalışıcan çabalıycan beynini yorucan ve yazılım mühendisliğinin hakkını verceksin güzel bir de diploman olacak o zaman ise Anadolu'ya devam et.

Yazılım mühendisliğini kazanabilmek için meslek lisesinde görmeyeceğin derslerden de sorumlu olacaksın. Hadi bir şekilde kazandın MTOK ile falan girdin diyelim, bu sefer de üniversiteyi bitirebilmek için iyi bir altyapıya ihtiyacın olacak. Anadolu lisesinde devam edip derslerine odaklanmanı tavsiye ederim. Sınıfta kalmayı problem etme. Lise sonrasında mezuna kalıp, üniversiteyi 6-7 yılda bitirmektense şu an 1 yıl kayıp, kayıp bile değil. Bundan sonrası önemli.

Geri
Yukarı