Çözüldü Sınıfta kalma devamsızlığı kaç gün?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lrkende

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yok
Şimdi benim 8 özürlü 9 özürsüz devamsızlığım var. Özürsüzlerin hepsini özürlüye geçirirsem sınıfta kalır mıyım? Geçirebilir mıyım? Belge alabilir miyim? Özürlü özürsüz devamsızlıklar kaç gün?

Çözüm
(5) (Değişik:RG-21/4/2022-31816) Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir.
Özürsüz 10 gün, toplam 30 gün hakkınız var. Sınıfta kalmıyorsunuz.
Özürsüzlerin hepsini özürlüye geçirirsem sınıfta kalır mıyım?
Toplam devamsızlık ya da özürsüz devamsızlık sınırını aşmamışsınız. Kalmazsınız.
Geçirebilir mıyım?

(7) (Değişik:RG-1/7/2015-29403) Öğrencinin devamsızlık yaptığı süreye ilişkin özür belgesi veya yazılı veli beyanı, özür gününü takip eden en geç 5 iş günü içinde okul yönetimine velisi tarafından verilir ve e-Okul sistemine işlenir. Zorunlu hallerde özür belgesinin teslim süresi okul yönetimince 20 iş gününü aşmamak üzere uzatılabilir.

Yönetmelikte böyle bir madde bulunuyor. Devamsızlık yapıldığı tarihten itibaren 5 günü geçmişse okul yönetimi özürlüye geçirmeme hakkına sahip.

Belge alabilir miyim?
Alamazsınız, özürsüz devamsızlığınız beş günü geçmiş.

Teşekkür, takdir ve üstün başarı belgesi ile ödüllendirme
MADDE 160
- (1) (Değişik:RG-1/9/2018-30522) Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren, özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 ten aşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerden;

Özürlü özürsüz devamsızlıklar kaç gün?
Özürsüz 10 gün, toplam 30 gün hakkınız var. Özürlü devamsızlık için de toplam devamsızlığı aşmadığınız sürece herhangi bir sınır yok.
Özürsüz 10 gün, toplam 30 gün hakkınız var. Sınıfta kalmıyorsunuz.

Toplam devamsızlık ya da özürsüz devamsızlık sınırını aşmamışsınız. Kalmazsınız.

Yönetmelikte böyle bir madde bulunuyor. Devamsızlık yapıldığı tarihten itibaren 5 günü geçmişse okul yönetimi özürlüye geçirmeme hakkına sahip.

Alamazsınız, özürsüz devamsızlığınız beş günü geçmiş.

Özürsüz 10 gün, toplam 30 gün hakkınız var. Özürlü devamsızlık için de toplam devamsızlığı aşmadığınız sürece herhangi bir sınır yok.

Hocam bizim müdür yardımcısı 20 gün diyor. Kalırsınız sınıfta diyor. 10 özürlü 9,5 özürsüz devamsızlığım var. 1gün bile yaparsan kalırsın diyor. Özürlüye çevirsem de kalırmışım. Sınır 20 günmüş. Bende 30 diye biliyordum ama şaşırdım. Yönetmelikte 30 gün yazıyor beni bırakma hakkına sahip mi?

@Troll Face müdür yardımcınız yanlış biliyor. 10 gün özürsüz, toplam 30 gün hakkınız bulunuyor. İkisinden birinin yarım gün aşması durumunda kalırsınız. Özürsüz devamsızlığınız 9.5 gün, toplam devamsızlığınız da 19.5 gün. Oradan kendiniz hesap edersiniz, müdür yardımcısı yapılan devamsızlıkları sadece sisteme girer. Bırakma ya da geçme işini sistem otomatik yapıyor.

Özürlünün özürsüzle birlikte toplamı 30 günü aşmadığı sürece bir sınırı yok anladığım kadarıyla. Şuan özürsüzdeki 9 günümü özürlüye aktarıcam ve belge alacağım, sınıfta kalma durumu için de 10 gün daha devamsızlık gerekiyormuş. Özet sanırsam böyle.

Özürlünün özürsüzle birlikte toplamı 30 günü aşmadığı sürece bir sınırı yok anladığım kadarıyla
Evet, doğru anlamışsınız. Özürsüz 10 günü aşarsan ya da toplam 30 gün devamsızlığı aşarsan kalıyorsun.

@Troll Face müdür yardımcınız yanlış biliyor. 10 gün özürsüz, toplam 30 gün hakkınız bulunuyor. İkisinden birinin yarım gün aşması durumunda kalırsınız. Özürsüz devamsızlığınız 9.5 gün, toplam devamsızlığınız da 19.5 gün. Oradan kendiniz hesap edersiniz, müdür yardımcısı yapılan devamsızlıkları sadece sisteme girer. Bırakma ya da geçme işini sistem otomatik yapıyor.

Gittim yönetmeliği gösterdim. Boş ver sen onu diyor kalırsın diyor. Çok sinir oldum. Diğer müdür yardımcısına gittim ama o üst sınıflarla ilgileniyor. O da 30 gün dedi ve diğer müdür yardımcısının kafasında başka plan vardır belki dedi anlamadım.

Geri
Yukarı