Sınıfta kalma ile ilgili açıklama

Evet, geçmiş olsun. Sınıfta kalma var imiş. %80'miz pert. Aynı zaman da sınav olayı da artık kesin. Sınıf grubuna çalışma notları ve sorumlu olduğumuz ünitelerin PDF'si atıldı.
Kaynak:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben geçemeyeceğim demedim. Çoğunluğu düşündüm sadece.

Hocam çalışan insan iyi bir not alır zaten hocam.

Maalesef edemiyor bizzat kardeşimden biliyorum. Uzaktan eğitimde bir şey anlaşılmıyor ve okula gidiyorlar sınava hocalar normal dönemdeki gibi davranıyorlar toleransları yok. Bu da Türkiye'nin eğitimde dünya sıralamasında neden 50. sırada bile olamadığını açıklıyor. Keşke sadece bu olsa.

Hocam çünkü çoğu öğrenci elinde defter bile olmadan izliyor dersi. Ablamdan biliyorum. Canlı derslerine baktığım zaman çoğu kişi not tutmuyor, soru dahi sormuyor. Çünkü ev ortamı olduğu için derse odaklanmakta zorluk çekiyorlar. Tolerans olmaması lazım zaten hocam. Mesela geçen dönem uzaktan eğitim varken devre analizi 2 dersinden kalmıştım. Ve dersi gerçekten iyi çalışmadım. Beni geçirselerdi diğer çalışanların emeklerinin anlamı kalmayacaktı.

Bu arada aranızda özel okulda okuyan varsa dert etmesine gerek yok. Özel okulda 50 alsan da geçirirler. Zaten sorular çok basit oluyor. Sözlüden tüm hocalar 100 veriyor.
Benim bir arkadaşım vardı. Çocuk Türkçeden 6, matematikten 23 almıştı. Sözlülerden dolayı dönem sonu ortalaması 67'ydi.
Çok iyi hatırlıyorum ortaokuldayken din sınavında 10 soru vardı ve soruların 4'ü aynıydı.
Üzülüyorum gerçekten. Öyle bir haldeyiz öğrenmeyi en çok hak edenler eğitim alamıyor :(
Kesinlikle hocam, ben de özel okuldaydım. 90 altı notum yoktu fakat gene de çalışarak almıştım ben. Okulun en düşük notu 60 idi, 5 puanlık kağıdı 90 yaptıklarına bizzat şahit oldum. :)

Gerçekten endişelenmeye gerek yok, hocalarla arayı biraz iyi tutunca zaten gerisi yol, su, ekmek olarak geliyor. :)

Hocam çalışan insan iyi bir not alır zaten hocam.

Hocam çünkü çoğu öğrenci elinde defter bile olmadan izliyor dersi. Ablamdan biliyorum. Canlı derslerine baktığım zaman çoğu kişi not tutmuyor, soru dahi sormuyor. Çünkü ev ortamı olduğu için derse odaklanmakta zorluk çekiyorlar. Tolerans olmaması lazım zaten hocam. Mesela geçen dönem uzaktan eğitim devre analizi 2 dersinden kalmıştım. Ve dersi gerçekten iyi çalışmadım. Beni geçirselerdi diğer çalışanların emeklerini anlamı kalmayacaktı.

Normalde evet ancak böyle bir dönemde tolerans olması lazım. Zaten herkes evde ve herkesin psikolojisi bozuldu. Ayrıca herkes öyle değil sanırım sadece sizin çevrenizdekilere denk gelmişsiniz. Bizzat benim çevremde de var öyle ancak kardeşim de odayı tamamen kapatıyor televizyonu her şeyi tabletini telefonunu vs bana verip derse giriyor sürekli not tutmasına rağmen derslerden sonra uyuya kalıyor ayrıca okula giderken bile ders saati daha azdı. Şimdi her yerde değişiyordur ama kardeşimin ve çevremdeki 2-3 kişi cumartesi dahil derslere giriyor ve dersler 7-8 saat 40 dakika. Üstelik bazen akşam saat 20:00'de bitiyor. Bazen sabah 8:00'de başlıyor. Buna eğitim diyorsanız kusura bakmayın ama eğitimi iyi bilmiyorsunuz. Eğitim bir kişiye zorla bir şeyi öğretmek ya da matematik dersi iyi diye ona sınıf atlatmaktan ibaret değildir. Kişinin yeteneklerine göre ilerlenmelidir aynı zamanda o yüzden gerideyiz zaten.

Bu arada aranızda özel okulda okuyan varsa dert etmesine gerek yok. Özel okulda 50 alsan da geçirirler. Zaten sorular çok basit oluyor. Sözlüden tüm hocalar 100 veriyor.
Benim bir arkadaşım vardı. Çocuk Türkçe'den 6, Matematik'ten 23 almıştı. Sözlülerden dolayı dönem sonu ortalaması 67'ydi.
Çok iyi hatırlıyorum ortaokuldayken din sınavında 10 soru vardı ve soruların 4'ü aynıydı.
Üzülüyorum gerçekten. Öyle bir haldeyiz öğrenmeyi en çok hak edenler eğitim alamıyor. :(

Kesinlikle hocam, ben de özel okuldaydım. 90 altı notum yoktu fakat gene de çalışarak almıştım ben. Okulun en düşük notu 60 idi. 5 puanlık kağıdı 90 yaptıklarına bizzat şahit oldum. :)

Gerçekten endişelenmeye gerek yok, hocalarla arayı biraz iyi tutunca zaten gerisi yol, su, ekmek olarak geliyor. :)

Hangi okul? Ben özel lisedeyim. Tek beden ile müzik dersini direkt 100 giriyorlar. Galiba bu sene ilk tesekkurumu alacagim. Gerisi full takdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı