Sınıfta nasıl kalabiliyorsunuz?

Valla ben de anlamıyorum. Kalmak için çaba sarf ediyor çoğu. Şuan 10. Sınıfım ortalama 84 sözlüler girilmedi inşallah takdir gelecek yine.
IMG_20230609_232056.jpg

12. sınıf oldum bu 12 yılda 1 defa bile test çözmedim veya ders çalışmadım çoğu zaman teşekkür aldım ciddi anlamda kalanlar nasıl kalmayı beceriyor.

Sosyal'e her girdiğimde "ortalamam XX kalır mıyım?" ve "xx gün devamsızlığım var, kalır mıyım?" gibi konular görüyorum. Merakımdan sormak istiyorum: Arkadaşlar, nasıl kalabiliyorsunuz? Yani kalabilmek için hiçbir sınava çalışmadan girmeniz hatta hiçbir dersi dinlememiş olmanız falan lazım. Matematik ya da tde gibi dersleri yapamayanlara lafım yok çünkü yapamamak nispeten normal.

Sınavlardan ve derslerden sınıftan herkes gecseydi o zaman okulun sınavın dersin ne mantığı var?

Bir çoğu Andrew Tate gibi saçma insanları dinleyip okulu salıyorlar. Oysa ki biz onlar gibi yurt dışında değil Türkiyede yaşıyoruz Türkiyede tek çıkış yolu okul okumak ne kadar saçma olsada evet öyle.

Herkes inek değil o yüzden.
Hocam baraj dersler hariç eğer dönem ortalamanız 50 üzerindeyse geçebiliyorsunuz. Proje vb. direkt sözlüye 100 basılan derslerde cabası. Gerçekten zor bir şey.

Sınavlardan ve derslerden sınıftan herkes gecseydi o zaman okulun sınavın dersin ne mantığı var?
Okulun mantığı insana bir şey öğretmektir. Ders buna aracı olur ve öğretilen bilgileri kategorilendirir. Sınav ise bir şeyler öğrendiğini teyit eder. Herkes sınıftan geçmesi eşitlik anlamına gelmiyor. Ne de olsa sadece geçti ve geçmedi biçminde notlar yok. Bu yüzden çalışan yine daha yüksek not alıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı