Sinir bozucu arkadaş

Seni az çok anlayabiliyorum 8. sınıfım bizim sınıfta 1 tane böyle bir tip var bunu önlemek için onlarca yöntem var. İlk olarak en kolay yoldan başlayalım. Birilerine fark ettirmeden döv azıcık (dövebileceğin biriyse ) bu yöntem biraz riskli olabilir ama büyük ihtimal birilerine söyleyemez.
Okulda hiçkimseyi dövmediğim için pek bir şey bilmiyorum. Diğer bir yol ise psikolojisini çökertmek. Bu biraz zor ama risksiz bir yöntem şahsın karakterine göre farklı mental çöktertme yöntemleri vardır bunu sen bulmalısın. En temiz yol ise yetkili birine şikayet etmek. Bu seni ezik yapmaz merak etme. (lise nasıl bir yer bilmiyorum ama bunlar bende işe yarıyor)
Lise ortama göre değişir. Ben ilçenin en iyi okulundayım. 4 senedir hiç kavga yaşanmamış. Ablamdan biliyorum. Çocuğunda çevresi yok zaten ama kavga etmek gereksiz bir şeydir. En son çözümdür. Ben bu çocuğu uyardım yetkili birinede söyleceğim eğer olmazsa sert konuşmaktan başka çare yok. Dövmek çözümlerim arasında değil.

Sana bir zararı yoksa takılmayabilirsin okul ortamında çeşit çeşit insanlar oluyor. Ergen ortamından sıkılıp açığa geçen çok tanıdığım var. Yani nasıl anlatayım bunlarla konuşman lazım konuşarak üstünde bir baskı oluşturman lazım. Senden korkmayacak ama saygı duyacak, kendini bir yoldan tanıtıp üstün göstermen lazım. Öğretmene şikayet etme.

Saçma değil lisede çok ergen tipli insanların dırdırını çekmek istemiyorsan bunları yapacaksın aksi takdirde dışlanma olabilir ama sınıfında bir o çürükse söylersin ama lise doğası hocalar böyle şeylere aldırış etmezler yani senin bileceğin iş.
Lise ortamında neden böyle bir şey olmak zorunda? Yok şikayet etme yok bilmem ne. Adam ceza mı alsın? Disiplin cezası almak ile meslek hayatınız başlamadan bitiyor. Mesleğimi kaybedeceğime oradaki kuduzlu ergenlerin dırdırını çekerim.

Lise ortamında neden böyle bir şey olmak zorunda? Yok şikayet etme yok bilmem ne. Adam ceza mı alsın? Disiplin cezası almak ile meslek hayatınız başlamadan bitiyor. Mesleğimi kaybedeceğime oradaki kuduzlu ergenlerin dırdırını çekerim.

Şikayet eden şahıs değil suçu işleyen ceza alıyor ayrıca böyle bir şey yok 18 yaş altında işlenen suçlar memurluğa engel değil.

Onu yazarken F5 atmamıştım, şimdi gördüm ve yazdım.
Önce Türkçe konuşmayı öğrenin, karizmanız çizilmesin diye öğretmenlere gitmekten çekiniyorsanız serseri, kavgacının tekisinizdir.

Geri
Yukarı