Sinir bozucu arkadaş

Pmb

Decapat
Daha fazla  
10. sınıftayım ve sınıftaki "arkadaş" çok sinirimi bozuyor. Yanımdaki çocuk sürekli insanların arkasından kötü şeyler söyleyen biri ve hatta çok da kibirli kendisi. Yok ben şurayı hedefliyordum puanım çok iyiydi sıralama yapmıştım, sınavlardan yüksek not alırım falan derken sınavlar geldi ve dediği gibi çıkmadı.

Son düzenleme:
9. sınıftayım ve sınıftaki "arkadaş" çok sinirimi bozuyor. Yanımdaki çocuk sürekli insanların arkasından kötü şeyler söyleyen biri ve hatta çok da kibirli kendisi. Yok ben şurayı hedefliyordum puanım çok iyiydi sıralama yapmıştım, sınavlardan yüksek not alırım falan derken sınavlar geldi ve dediği gibi çıkmadı. Okulun başlarında yanımda bunları söylerken tabii bende böyle şeylerden nefret ederim, hep sessiz kaldım sadece sınavların gelmesini bekledim. Sabretmem işe yaradı ve cidden hava atmak için söylemiyorum 2 ders dışında hep ondan notlarım yüksekti ancak ben onun yine yüzüne vurmadım. Bu çocuk durduk yere saçma sapan hareketlerde yapıyor. Geliyor koluma vuruyor durduk yere, sırama geliyorum yayılmış bir biçimde oturmuş. Kendisi bunu fark etmeyebilir fakat cidden uyardım bu hareketleri yapma diye devam etti. Şu an 2 ay geçmesine rağmen aşırı soğudum. Beni en çok sinirlendiren olayda şöyle oldu, evden hızlı çıkmak zorunda kalmıştım. Pantolumun önü açılmış. Tabii kendisi fark etmiş. Bu benimle dalga geçti. Bazı aptal şakalarda yaptı tahmin edersiniz. Üstüne bir de dediki kızlarda gördü kesin sana gülüyorlar (öyle bir olayda olmamış tanıyorum zaten o kızları) ben bu laflarına aşırı sinirlendim. Gerçekten kendimi zor tutuyorum, uyarmalarım yetmiyor üstüne yakasından tutup fırlatasım geliyor. Rehberliğe gitmedim çünkü bir şey yapacaklarını düşünmüyorum. Sizce ne yapayım?

Sakın ha dövme öğretmen veya müdüre şikayet edebilirsin onu.

Lisede hocaya şikayet etmek senin havanı bozabilir az daha sabret baktın olmuyor nefsi müdafaaya geçersin zaten 9. sınıfsın pek bir şey olmaz.

Neyin havası Allah aşkına saçma cevaplar verip konu kirletmeyin.

Lisede hocaya şikayet etmek senin havanı bozabilir az daha sabret baktın olmuyor nefsi müdafaaya geçersin zaten 9. sınıfsın pek bir şey olmaz.
Ben öyle şeylere takılmam. Sorunlarımı çözmeye bakarım.

Yarın edeceğim. Umarım yaparlar ve bu saçma sapan konudan kurtulmuş olurum.

Neyin havası Allah aşkına saçma cevaplar verip konu kirletmeyin.

Saçma değil lisede çok ergen tipli insanların dırdırını çekmek istemiyorsan bunları yapacaksın aksi takdirde dışlanma olabilir ama sınıfında bir o çürükse söylersin ama lise doğası hocalar böyle şeylere aldırış etmezler yani senin bileceğin iş.

Saçma değil lisede çok ergen tipli insanların dırdırını çekmek istemiyorsan bunları yapacaksın aksi takdirde dışlanma olabilir ama sınıfında bir o çürükse söylersin ama lise doğası hocalar böyle şeylere aldırış etmezler yani senin bileceğin iş.

Dışlasınlar zaten bu durumdan dışlayan kişilerle konuşmak mantıklı değil.

Dışlama gibi bir şey yaşamam. Sınıfta çok arkadaşım var. Sadece bu çocuk sıkıntılı şu an. Ayrıca diğer arkadaşlarımla olan iletişimide bozuyor

Son düzenleme:
Seni az çok anlayabiliyorum 8. sınıfım bizim sınıfta 1 tane böyle bir tip var bunu önlemek için onlarca yöntem var. İlk olarak en kolay yoldan başlayalım. Birilerine fark ettirmeden döv azıcık (dövebileceğin biriyse ) bu yöntem biraz riskli olabilir ama büyük ihtimal birilerine söyleyemez
Okulda hiçkimseyi dövmediğim için pek bir şey bilmiyorum. Diğer bir yol ise psikolojisini çökertmek. Bu biraz zor ama risksiz bir yöntem şahsın karakterine göre farklı mental çöktertme yöntemleri vardır bunu sen bulmalısın. En temiz yol ise yetkili birine şikayet etmek. Bu seni ezik yapmaz merak etme. (Lise nasıl bir yer bilmiyorum ama bunlar bende işe yarıyor)

Dışlasınlar zaten bu durumdan dışlayan kişilerle konuşmak mantıklı değil.

Öyle dışlasınlar deyip olmuyor işte sen o adamlarla 4 sene geçireceksin biraz empati kur. Yoldan geçene kadar ayıya dayı diceksin güzellikten anlamıyorsa sınıfta arkadaşlarınla ona baskı kurmayı denesin oda dışlandığını görünce geri adım atar denge politikası uygulucan kendini daha okulun 1 aylarında soyutlarsan sıkıntı çıkabilir.

Dışlama gibi bir şey yaşamam. Sınıfta çok arkadaşım var. Sadece bu çocuk sıkıntılı şu an. Ayrıca diğer arkadaşlarımla olan iletişimide bozuyor. Şu pantolon olayı gibi.

Tamam o zaman bu bizim tabirimizle prim vermemek yüz verme her dediğini geçiştir zaten o yüz alamadığının hissedip seni salacaktır.

Öyle dışlasınlar deyip olmuyor işte sen o adamlarla 4 sene geçireceksin biraz empati kur. Yoldan geçene kadar ayıya dayı diceksin güzellikten anlamıyorsa sınıfta arkadaşlarınla ona baskı kurmayı denesin oda dışlandığını görünce geri adım atar denge politikası uygulucan kendini daha okulun 1 aylarında soyutlarsan sıkıntı çıkabilir.

Zaten birçok arkadaşı var ki zaten arkadaşlar var dışlanmaz.

Geri
Yukarı