Sinir nasıl kontrol edilir?

OLDüyedir3

Hectopat
Normalde zaman kaybettiğimi biliyorum sinirli iken, bir konuda o an ki sinirim ile bir şey yapınca zararla oturucağımın da bilincindeyim, ve sakin iken kendime sinirlenme, zaten bir anlamı yok vs. diyorum, ama sinirli olunca bunların hiçbirini sayamıyorum, derin derin nefes almaya başlıyorum sinirden, o an zararlı çıkacağımın bilincin de olsam bile yapmıyorum, kendime yapınca şimdi veya sonra ne olacak, ne anlamı var? Diyorum, ama sinir olunca hiçbiri işe yaramıyor, kendim bunların olacağını bilsem de olmuyor, sinirimi nasıl kontrol edebilirim? Sizin kendiniz için iyi ve işe yarar bulduğunuz bir teknik var ise bana anlatabilir misiniz? Veya psikolog veya o tarz şeyler var ise tavsiyeleriniz neler olur? Çoğu zaman sinirlendiğim konu da, sakinleştikten sonra hatalıysam hatamı kabullenebiliyorum, veya ben buna niye bu kadar tepki gösterdim diyebiliyorum, sinirliyken mantıksız sözler söylüyorum, söylerken mantıksız olduğunu da biliyorum, ama sinir olunca düşünmeden konuşuyorum.

Son düzenleme:
Mesela okul hayatı adam dalga geçince komik zannediyor bazen sadist olcan boş ver yoksa öttürürler.

Ya hocam hiç sormayın en son ortalığın içinden geçecektim kendimi zor tuttum yeminle. Bir muabbet içerisinde arkadaşlarla top diye tabir ettiğimiz trans insan sesi çıkarıyorduk sıra bana geldi neyse çıkardık o günden beri gay ...(İsmim) deyip duruyorlar veya top diyen var. Bir tane incecik çocuk var kımünist kardeşimiz işte bunu kudurtmak için grup açmışlar beni de almışlar. Ne saçma sapan gruplar açıyorsunuz dedim gelmiş bana sen kes lan top diyor bende babandır diye cevap verdim. Ardından bana or*sp* dedi bende artık iyice bunaldığım ve sinirlendiğim için anandır dedim. Nasıl delirdi seni okulda döverim vs. bende de idare korkusumu diyeyim fobisi mi diyeyim bilemedim ondan var işte. Müdürn odası müdür yardımcısı odalarına gidince psikolojik olarak nefes almam zorlaşıyor. Kavgaya falan o yüzden pek karışmam tertemiz bitireyim okulu diye. Herneyse bu arkadaşla sonra bayağı tartıştık artık iyice gına geldi byüklük bende kalsın diye özür diledim olay bitti.
Komikte değilsiniz rahatsız oluyorum işte hareketlerimden belli.

Ya hocam hiç sormayın en son ortalığın içinden geçecektim kendimi zor tuttum yeminle. Bir muabbet içerisinde arkadaşlarla top diye tabir ettiğimiz trans insan sesi çıkarıyorduk sıra bana geldi neyse çıkardık o günden beri gay ...(İsmim) deyip duruyorlar veya top diyen var. Bir tane incecik çocuk var kımünist kardeşimiz işte bunu kudurtmak için grup açmışlar beni de almışlar. Ne saçma sapan gruplar açıyorsunuz dedim gelmiş bana sen kes lan top diyor bende babandır diye cevap verdim. Ardından bana or*sp* dedi bende artık iyice bunaldığım ve sinirlendiğim için anandır dedim. Nasıl delirdi seni okulda döverim vs. bende de idare korkusumu diyeyim fobisi mi diyeyim bilemedim ondan var işte. Müdürn odası müdür yardımcısı odalarına gidince psikolojik olarak nefes almam zorlaşıyor. Kavgaya falan o yüzden pek karışmam tertemiz bitireyim okulu diye. Herneyse bu arkadaşla sonra bayağı tartıştık artık iyice gına geldi byüklük bende kalsın diye özür diledim olay bitti.
Komikte değilsiniz rahatsız oluyorum işte hareketlerimden belli.

Üstat insanlar ses çıkarmayan adamla uğraşırlar sesin çıktımı bir daha konuşmazlar.

Ben kontrol edemediğim için duvara yumruk atıyorum, birkaç dakika sonra geçiyor sinirim ama 3-4 gün boyunca elim acıyor. Bence duvara yumruk at, bir yere tükür, hareket et, müzik dinle yani sinirini geçirecek bir şeyler bul.

Ben kontrol edemediğim için duvara yumruk atıyorum, birkaç dakika sonra geçiyor sinirim ama 3-4 gün boyunca elim acıyor. Bence duvara yumruk at, bir yere tükür, hareket et, müzik dinle yani sinirini geçirecek bir şeyler bul.

Üstatlar bu hayatta şunu unutmayın maydonoz stili insan çoktur yapışır.
Mesela günlük hayattan adam şerefsiz takmıyom adam geliyor bulaşmak istiyor.

Hortlatıyorum konuyu. O elleri bi röntgene falan götürseniz mi? :D

Geri
Yukarı