Sinirden güldüren Speedtest sonucu

3 Aile 27 TL veriyoruz şaka gibi yemin ederim. TürkNet sitesinde 12 Mbps alabileceğimiz yazıyor ama kendi evimize sabit internet aldırmıyor bizimkiler. Altyapı nasıl hallederim bilen var mı acaba muhtarlık falan zorunlu mu? Etrafımdaki kimse anlamıyor bu işlerden idare et diyorlar hala.

Eki Görüntüle 565339
Seninki yine iyi benim Ping 375MS Download ve Upload hızı ise 0.00MB

TurkNet altyapı sorgusunda maksimum 12Mbps çıkıyor demişsiniz. Muhtemelen ADSL kullanıyorsunuz ve hızının 8Mbps(daha yükseğini muhtemelen hat kaldırmaz) olduğunu düşünüyorum.

3 aile 8Mbps'lik bir interneti kullanırsa, bunun dışında modem üst veya alt katlardaysa (kablosuz'da yavaşlatır sonuçta hızı) aldığınız sonuç bence gayet normal.

Ya hattınız destekliyorsa(muhtemelen desteklemez ama yine de modem arayüzünden hat değerlerine bakın) paketinizi yükselterek hızınızı yükselteceksiniz. Bu sayede her kişiye daha yüksek bir band genişliği düşecek. Ya da çok fazla bir etkisi olmasa da modemden Wİ-Fİ kanalını değiştirin. Ufak da olsa bir performans artışı yaşanır. Ne yazık kı bunlar dışında yapabileceğiniz çok bir şey yok.
Hocam nasıl dayanıyon 35 Mbps download 20 Mbps upload da videom kasıyor benim.
O hızlarda ancak 8K'lık bir videıda kasma yaşayabilirsiniz internet kaynaklı.

Bunun dışında 7-8 yıllık sistemlerin işlemcileri 720P-1080p 60FPS videoları açarken bile işlemci kaynaklı kasıyor, eğer kasma bundan kaynaklı ise bunun da internetinizle bir ilgisi yok hocam.

Geri
Yukarı