Sinirlenince ağlamak

Hayattaki en kötü şey elinden gelen hiçbir şeyin olmamasını hissetmek, çaresizlik.

Bence ağlatan da bu. Kalkıp (Şiddete karşıyız) ağız burun dalan birisi olacak olsan muhtemelen ağlamazsın. Çözümsüzlük üzüyordur seni. Laf anlatsan anlamaz, bir de haklı gibi üste çıkar. Ağlamaktan başka ne çaren kalır ki?
Attığın iftirayı sil.

Bu normal bir şey çocuğa gıcıklığından oluyordur. Aynısı bende de oluyor. Çözümü konusunda yapacak bir şey yok. Bir refleks bu. Maksimum ilkokulda öğrettikleri gibi saniye sayarsın. Başka çözüm bilmiyorum ben.

Evet gıcıklığımdan oluyor aslında, ilk okulda bir çocuk kafama oyuncak fırlatmıştı daha sonra onu dövmüştüm canım yanmamıştı ama sinirden ağlıyordum çok utanmıştım.

Hayatımda 1 kere kavga ettim çocuğun dişi kırıldı bu yüzden bir daha etmedim sinirimi hep içimde tuttum çoğu zaman sinirlenince bende de oluyor.

Arkadaşlar bu aralar okulda birisiyle kavga ediyorum diyelim ki çocuğa sinir oldum gözlerimden otomatik olarak yaş akmaya başlıyor, ağlıyorum diye de sinir oluyorum göz yaşlarım 2'ye katlanıyor bunu yaşayan ve çözüm bulan veya yapmam gereken bir şey var ise söyleyebilir misiniz?

Sinir olduğunuz kişinin aklınıza gelen tüm değerlerine küfür etmek tüm sinirinizi alır hocam. Tavsiye değildir ama deneyebilirsiniz.

Arkadaşlar bu aralar okulda birisiyle kavga ediyorum diyelim ki çocuğa sinir oldum gözlerimden otomatik olarak yaş akmaya başlıyor, ağlıyorum diye de sinir oluyorum göz yaşlarım 2'ye katlanıyor bunu yaşayan ve çözüm bulan veya yapmam gereken bir şey var ise söyleyebilir misiniz?
Bu durum çok normal, büyük ihtimalle kavgacı bir kişiliğiniz yok, uzlaşmayı daha çok seviyorsunuz ve haksızlığa katlanmıyorsunuzdur. En kesin çözümü bu kişilik özelliklerinden vaz geçmek olacaktır, peki değer mi
1618932626842.gif
ama anı kurtarabilirsiniz çok basit bir şekilde. Konsantre olun ve işin ciddiyetini kavrayın, buradaki ciddiyet sertlik değil mizaçla alakalı olan bir ciddiyet olmalı yani komik bir konuda da ciddi olabilirsiniz, sert olmakla arasındaki ince çizgiyi fark etmenizi umuyorum. Ne kadar yoğunlaşırsanız o kadar fazla çalışacaktır kafanız, bu tarz şeyleri de zamanla aşarsınız. Son olarak ciddi de olsanız büyütülmemesi gereken şeyleri gözünüzde fazla büyütmeyin.

Günlük hayatın stresi karşısında olumsuz duygulara kapılacağınızı anladığınız an Allah'ı hatırlayın. Huşu duygusu içinizi kaplar, dinginleştirir.

Sinirden ağlamak normal diye biliyorum.

Ağlamaya tam başlayacakken çocuğu dövün.

Geri
Yukarı