Sinotrans Makzume Lojistik nedir?

paranızı yada ürünü barışçıl yollarla alamassınız.ben ofislerine gittim.yüzüme alenen yalan söylediler.ürün 100 dolar fazlası dediler.faturamı göster dedim,önce gösteremeyiz yaptılar.daha sonra gosterdiler 100 dolar.yanlıslık olmus dediler.ürünü ptt ile gondercez dediler.sonra yan çizdiler.vergi,ordino ardiye ucreti istediler.yani bilerek ve alenen soygun.ben lightsaber aldıgım için 1100 verip kurtuldum.
başka yollar da var ama kim yanaşır bilmiyorum :)

Aliexpressten dispute açtım ürünlere. Sıkıntı şu arada tek işlemle aldımla ürünleri. Gelen ürünlerde oldu takılan 5 siparişte oldu. Hepsi tek işlemde. Ae den dispute işe yaramaz sanırım bu sinotrans olayında

@AhmetKonyaspor

Son düzenleme:
kredi kartı itirazı yapmak banka uygulamasından 5dk sürmüyor, kimseyle muhattap olmadan ne verdiyseniz tamamını geri alıyorsunuz.

Sevgili arkadaşlar, bu firma tarafından defalarca mağdur edildim. Toplamda binlerce lira zararım oldu. Basit bir peluş oyuncağa bile göz koyacak kadar aç gözlüler.

Bütün gümrük kanunlarına uygun şekilde aldığımız ürünleri ellerine geçirdiler.

PTT ile getirirken böyle bir sorun asla yaşamadık.

PTT bize gümrüğe takılan ürünlerde yüz yüze iletişim kurarak denetlenme aşamasında mantıklı cevaplar veriyordu ve vergileri makbuz karşılığında veznelerinden ödeyebiliyorduk.

Eskiden PTT ile çalışmak da zordu ama her iş vatandaşlık haklarımız çerçevesinde usule uygun ilerliyordu.

Sinotrans adlı çete ise bizlere sıradan vatandaş olan insanlara şirketmişiz gibi prosedür maillerle ürünlerimizi almamamız veya onlara yüzlerce dolar ödememiz için diretiyorlar.

Bu durum öyle 3 veya 5 kişilik mağduriyet değildir.

Emin olun ki sizler ve bizler üzerinden milyonlarca dolarlık paralar dönüyordur.

Tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının gümrükte kalan ürünlerini hayal edin.

Çoluk çocuktan tutun, belli sağlık rahatsızlıkları için ürünler sipariş eden yaşlı, yediden yetmişe her vatandaşımız bu şekilde mağdur edildi.

Dijital çağdayız ve küresel bir dünyada yaşıyoruz. Hepimizin hakları var.

Başka hiçbir ülkede böyle miktarlarda gümrükleme için fahiş belge fiyatları yoktur, emin olun.

Ayrıca sizlere yalnızca gümrük müşaviri ile alabileceğiniz söyleniyor. (Onu da denedik. Var 1000 liralık ürün için 2500 lira gümrük müşavirine verdiğimiz halde 10.000 lira gibi gümrükleme bedelleri çıktığı için 3500-4000 liramız çöp oldu.)

Kendi çalıştıkları müşavirliklere sizi yönlendirmek için maillerinde belirtiyorlar ve bu yolla da yine kendilerine çıkar sağlıyorlar.

Şubelerine gitmeniz sıradan bir vatandaş olarak öyle zor ki.

İstanbul Havalimanından sonraki durakta inip metrodan çıktığınızda yaya olarak gitmeniz de çok zor. Kendi aracı olmayan gelemesin demişler resmen!

Arkadaşlar, bu durumdan 1 kere bile mağdur olduysanız toplanıp CİMER veya başka bir resmi kuruma iletmemiz mi çözüm olur? Hukuki olarak bir şekilde sesimizi duyurmamız gerek.

Çoluğun çocuğun bile kuruşlarına göz dikmişler. Öyle bir çeteleşmeden bahsediyoruz.

ben fark etmeden 6.ürünü aldım, 1 dolarlık bir şey; 50tl kargosu var 10tl de vergisi şimdi ben 93tllik bir mal için 20 dolar falan ödemek istemiyorum bu adamlara. Bugün mesaj geldi sipariş numarasına kadar doğruladıktan sonra isim soyisim verdim ama artık ben bu adamların pençesine düştüm mü? Bunlara onlarca dolar bayılmamak için ne yapmam gerekiyor? Ürünü almayıp bekletsem o depo ücreti diye birikiyor başın belaya girer dedi bir arkadaş bu doğru mu? siparişi 23'ünde verdim Aliexpress 10 gün geçmeden iptal edemezsin diyor ve ürün Çin'den çıkmış bile iptal tarihi gelmeden Türkiye'ye varacak gibi duruyor. Aliexpress'den iptal edince 50 TL kargom yanacak muhtemelen razıyım ama. Şimdi beni ne bekliyor bilgilendirebilir misiniz?

ben fark etmeden 6.ürünü aldım, 1 dolarlık bir şey; 50tl kargosu var 10tl de vergisi şimdi ben 93tllik bir mal için 20 dolar falan ödemek istemiyorum bu adamlara. Bugün mesaj geldi sipariş numarasına kadar doğruladıktan sonra isim soyisim verdim ama artık ben bu adamların pençesine düştüm mü? Bunlara onlarca dolar bayılmamak için ne yapmam gerekiyor? Ürünü almayıp bekletsem o depo ücreti diye birikiyor başın belaya girer dedi bir arkadaş bu doğru mu? siparişi 23'ünde verdim Aliexpress 10 gün geçmeden iptal edemezsin diyor ve ürün Çin'den çıkmış bile iptal tarihi gelmeden Türkiye'ye varacak gibi duruyor. Aliexpress'den iptal edince 50 TL kargom yanacak muhtemelen razıyım ama. Şimdi beni ne bekliyor bilgilendirebilir misiniz?
Kredi kartı harcama itirazı yapın hocam. Ben de uzun araştırmalar sonucu tek yöntemin kredi kartı harcama itirazı yapmak olduğunu öğrendim ve tüm detaylarıyla birlikte harcama itirazı yaptım, şuanda bankadan dönüş bekliyorum. Tek yöntem bu, ya da sinotransin dediklerini yapıp bir ton para ödemeniz gerekiyor.

Bankadan dönüş gelirse konuya cevap olarak yazacağım.

Geri
Yukarı