Çözüldü Sipariş edilenin 2 katı ürün geldi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bethyybethh

Decapat
Daha fazla  
Yaklaşık 7 tane ürün aldım. Aldığım ürünler 2 kutu şeklinde geldi. İki kutuda aldığım 7 ürün de vardı. İsim, adres bilgileri iki kutunun üzerinde de aynıydı. Toplamda 14 tane ürünüm oldu yani. Şimdi ne yapmam gerek bilmiyorum, mağazayla nasıl iletişime geçeceğimi de bilmiyorum.. Daha önce başına gelen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Belki bir alana bir bedavaydı. Belki kampanyaya denk geldin ya da konu troll.
@Saint Lucia Bir alana bir bedava söz konusu değildi zaten kuponla almıştım ürünleri. Sipariş detaylarında da toplam 5 adet ürün gözüküyor zaten, şimdi kontrol ettim ürün sayısı 5.
Ürün ne? Çift olarak satılıyor olabilir.
@Finch0900 Hayır ürün çift olarak satılmıyordu. Adet bilgilerini de kontrol ettim her üründen 2 katı kadar gönderilmiş öyle yazmamasına rağmen.
Hiçbir şey yazmiyor eleman. Konu troll olabilir.
@leanbeefpatty Ulaşabileceğim bir yer verirseniz ürünleri ve faturaları size ulaştırabilirim.
Herhangi bir kampanyadan faydalanmış olabilir misin?
Tavsiyem satıcı ile iletişime geçmen ve durumu izah etmen paketleme sırasın da yanlışlık olmuş olabilir.
@gods of 999 Bir alana bir bedava gibi bir kampanya yoktu eminim.
Yaklaşık 7 tane ürün aldım. Aldığım ürünler 2 kutu şeklinde geldi. İki kutuda aldığım 7 ürün de vardı. İsim, adres bilgileri iki kutunun üzerinde de aynıydı. Toplamda 14 tane ürünüm oldu yani. Şimdi ne yapmam gerek bilmiyorum, mağazayla nasıl iletişime geçeceğimi de bilmiyorum.. Daha önce başına gelen var mı?
Müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattım, dönüş yapacaklarını belirttiler. Birkaç gün sonra ürünlerin bende kalabileceğine dair mail geldi. Siz de bu sorunu yaşarsanız müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.
Arkadaşlar bilip bilmeden yorum yapmayın, bir hukukçu olarak söylüyorum bunu. Konu sahibinin durumunda satıcı sebepsiz zenginleşmeye dayanarak bırakın ürünleri ürünlerin üstüne bir de faiziyle parasını alabilir hukuki süreç başlatırsa. Yarın bir gün davalık olursunuz size işaret ederler mahkemede, bu adam bana akıl verdi şöyle böyle yap dedi diye üstünüze iş alırsınız. Basit meseleler değil böyle şeyler.
Avukat vs değilim ama yasal olarak sizi ilgilendiren bir durum yok diye biliyorum. İletişime geçin geçmeyin size kalmış. Size mağduriyet oluşturacaksa hiç kurcalamaya gerek yok. Yanlış ürün yolladıkları zaman genelde arayıp alıcıya sıkıntı çıkarıyor satıcılar. Benzer durum başıma geldi ve sonuç olarak ürün hala bende. Yasada da aşağıdaki gibi bir madde var.

TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN
Sipariş edilmeyen mal veya hizmetler
MADDE 7- (1) Sipariş edilmeyen malların gönderilmesi ya da hizmetlerin sunulması durumunda, tüketiciye karşı herhangi bir hak ileri sürülemez. Bu hâllerde, tüketicinin sessiz kalması ya da mal veya hizmeti kullanmış olması, sözleşmenin kurulmasına yönelik kabul beyanı olarak yorumlanamaz. Tüketicinin malı geri göndermek veya muhafaza etmek gibi bir yükümlülüğü yoktur.
(2) Bir mal veya hizmetin sipariş edildiğini iddia eden bu iddiasını ispatla yükümlüdür.
Sizin bu dediğiniz ortada bir sipariş olmadığı durumlarda geçerli. Yani bir firma vs size ücretsiz ürün gönderdi diyelim ama siz bunu sipariş vermediniz, bir gün kapınızda kargo olarak vardı sadece, bu durumda da öncelikle etrafa sormanız ve iyi niyetli olduğunuzu kanıtlamanız gerekiyor. Her şey kanunda yazdığı gibi değil pratikte.

Son düzenleme:
Belki bir alana bir bedavaydı. Belki kampanyaya denk geldin ya da konu troll.
@Saint Lucia Bir alana bir bedava söz konusu değildi zaten kuponla almıştım ürünleri. Sipariş detaylarında da toplam 5 adet ürün gözüküyor zaten, şimdi kontrol ettim ürün sayısı 5.
Ürün ne? Çift olarak satılıyor olabilir.
@Finch0900 Hayır ürün çift olarak satılmıyordu. Adet bilgilerini de kontrol ettim her üründen 2 katı kadar gönderilmiş öyle yazmamasına rağmen.
Hiçbir şey yazmiyor eleman. Konu troll olabilir.
@leanbeefpatty Ulaşabileceğim bir yer verirseniz ürünleri ve faturaları size ulaştırabilirim.
Herhangi bir kampanyadan faydalanmış olabilir misin?
Tavsiyem satıcı ile iletişime geçmen ve durumu izah etmen paketleme sırasın da yanlışlık olmuş olabilir.
Müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattım, dönüş yapacaklarını belirttiler. Birkaç gün sonra ürünlerin bende kalabileceğine dair mail geldi. Siz de bu sorunu yaşarsanız müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Son düzenleme:
Çözüm

Ne satın alıştınız hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı