Sipariş Takip Formu Kodlama

keremkarakaya

Megapat
Yer
Istanbul
Arkadaşlar, imalat yapan bir firmada çalışıyorum. Oldukça yoğun bir sipariş ağları var. Sipariş geçilen ürünlerin takibini yapma konusunda zorlanıyorlar. Teslim tarihlerini hep kafadan yapıyorlar, sonra işler karışıyor ve takibini yapamıyorlar. Bir portal, yazılım üretmek istiyorum. Sipariş masası siparişi o programa girecek ve karşılarına çıkan şablonu kullanarak hangi müşterinin hangi malzemeden kaç adet istediğini ve teslim tarihini dolduracak; üretim parkurunda sorumlu kişi de kendi bilgisayarından sipariş geçilen malzemeyi görecek, üretime alındığına dair sisteme bilgi yükleyecek ve malzeme hazır olduğunda onaylayacak.

Bilgisayarlar arası online olacak bu programı nasıl hazırlayabilirim? Program olmasa bile internet üzerinde bunu ücretsiz yapabileceğim bir portal mevcut mu? Bilgilerinize ve desteğinize ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkür ederim.
İyi forumlar!

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgi gereksinimi gereken bir konu. En azından işine yarayabilecek kadar masaüstü veya mobil uygulama programı hazırlamak belli bir süreç ister. Her kullanıcının kendi User ve Parola sı olmak zorunda. Her stok kartının stoklara işlenmesi gerekiyor. Üretim bandındaki ürün parçalarının, üretim süreci, son hali, kontrol, siparişi alan, siparişi teslim alan veya siparişi teslim eden. Gözüktüğü kadar basit değil ama göründüğü kadar da zorda değil. Saat şu an 4 olmasa yardımcı olmak isterdim. Şu an 6 ülke üzerinde depolar, mağazalar, ofisler arasında bağlantı sağlıyorum. Şu anlık basit ücretsiz veya ufak ücretlerle sunan programlar
Yarın detaylı olarak yardımcı olacağım.

Eğer bütçeniz varsa işi bilen bir yazılımcıya en iyi şekilde yaptırmanızı öneririm. Sonuçta daha yazılımla önceden ilgilenmemişsiniz ve yapmak istediğiniz program bir firmada kullanılacak.

Bilgi gereksinimi gereken bir konu. En azından işine yarayabilecek kadar masaüstü veya mobil uygulama programı hazırlamak belli bir süreç ister. Her kullanıcının kendi User ve Parola sı olmak zorunda. Her stok kartının stoklara işlenmesi gerekiyor. Üretim bandındaki ürün parçalarının, üretim süreci, son hali, kontrol, siparişi alan, siparişi teslim alan veya siparişi teslim eden. Gözüktüğü kadar basit değil ama göründüğü kadar da zorda değil. Saat şu an 4 olmasa yardımcı olmak isterdim. Şu an 6 ülke üzerinde depolar, mağazalar, ofisler arasında bağlantı sağlıyorum. Şu anlık basit ücretsiz veya ufak ücretlerle sunan programlar
Yarın detaylı olarak yardımcı olacağım.
Müsait olduğunuz zaman desteklerinizi bekliyor olacağım. Hem ücretsiz hem online olan bir yazılım arıyorum.

Müsait olduğunuz zaman desteklerinizi bekliyor olacağım. Hem ücretsiz hem Online olan bir yazılım arıyorum.

Firma hakkında, firma ismi değil de işleyiş hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz? Misal siparişi kimler alır ve kimler onaylar. Yetkili kişinin görevi sadece onaylamak mı yoksa siparişleri de mi kontrol eder. Sipariş i hazırlayan, logistic e teslim eden, müşteriye teslim eden, teslimat kontrolü veya kalite kontrolü yapan kim. Sipariş ödeme takip sisteme var mı? Müşteri limit i veya ödeme planı. Ayrıntı çok. Anlatabilirseniz A Z'e bilgi vermek isterim.

Firma hakkında, firma ismi değil de işleyiş hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz? Misal siparişi kimler alır ve kimler onaylar. Yetkili kişinin görevi sadece onaylamak mı yoksa siparişleri de mi kontrol eder. Sipariş i hazırlayan, logistic e teslim eden, müşteriye teslim eden, teslimat kontrolü veya kalite kontrolü yapan kim. Sipariş ödeme takip sisteme var mı? Müşteri limit i veya ödeme planı. Ayrıntı çok. Anlatabilirseniz A Z'e bilgi vermek isterim.
Talaşlı imalat yapıyoruz. Otomobillerin ve tırların mekanik aksamında bulunan hortum başlıklarını ve çeşitli bağlantı elemanlarının imalatını yani rakor imalatını yapıyoruz. Yaklaşık 9-10 bin ürün mevcut. Üretim parkurunda yaklaşık 20 makine bulunuyor. Bazı makineler stokta bulunmayan perakende satış ürünlerini üretiyor, bazıları ise özel siparişleri üretiyor. Sipariş masasına düşen ürünler depoya iletiliyor, sipariş edilen ürün varsa hazırlanır kargoyla gidecekse kargo ile, elden teslim veya müşteri kendisi gelecekse gelir alır. Eğer sipariş edilen ürün elde yoksa müşteriye haber veriliyor. Üretim parkurundan sorumlu fabrika müdürü tahmini teslim tarihini veriyor. Hangi makine de hangi malzeme takılı onun kontrolünü yapıp tahmini tarih veriyor. Bir defter üzerinde bunlar yazıyor. Bende istiyorum ki bir program olsun sipariş masası gelen siparişi oraya girsin, fabrika müdürü bilgisayarından siparişi onaylasın ve teslim tarihini girsin, malzemenin üretimi tamamlandığında da tamamlandı diye işaretlesin. Sırasıyla firma adı, ürün ve özelliği, sipariş tarihi, adedi, teslim tarihi seçenekleri olsun altına excel'de bilgi girdiğimiz gibi bilgileri girsin. Hazır olduğunda da işaretlesin.
Bütün sistemler firma da mevcut. Ön muhasebe programları vs var fakat sipariş takibi ile ilgili bir online sistem yok. Tek bilgisayar ile sipariş takibi söz konusu olsa excel üzerinden bu yapılır fakat iki üç bilgisayar arası bu iş olacağı için bir portal/program gerekiyor. Wordpress üzerinde blog tarzı bir şey oluşturup portalı kullanacak çalışanları yazar olarak eklemeyi düşündüm fakat tabloyu oluştururken zorladı beni. Seo ayarlarını falan kapatacaktım ama güvenli değil gibi geldi bana. Başka bir bilgiye ihtiyacınız olursa yazarım tek tek sorun değil :) Yeter ki şu çıkmazdan çıkayım.

Express.js (API - Veri alışverişinin sağlandığı kısım) ve Vue.js (Arayüz) ile yapılabilir. Veritabanı olarak da MySQL kullanılabilir. Hatta verileri Excel dosyası ile bile içeri aktarabilirsiniz. Model ilişkilerini doğru yapmak önemli kısım. Bir de çok sık kullanacaksanız, iletişimin yavaşlamaması için, sunucuya ihtiyacınız var (örneğin AWS). Aynı ağda kullanılacaksa, sunucuya gerek olmayabilir.

Hocam bu şekilde ücretsiz proje/sipariş takip scripti var ve aynı zamanda açık kaynaklı isterseniz kendinize göre editleyebilirsiniz.

Hocam bu şekilde ücretsiz proje/sipariş takip scripti var ve aynı zamanda açık kaynaklı isterseniz kendinize göre editleyebilirsiniz.

Emin olmamakla birlikte sanırım benim için uyumlu uygulamayı buldum. Fakat bunu nasıl kullanacağıma dair bir fikrim yok. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Web scriptidir. Bir hosting ve domain edinip oraya kurabilirsiniz. Ama acik kaynak kodlu yazilim. Zamanla çöker ve veri kaybi yasatir mi bilemeyiz. Ayrica ne gibi güvenlik aciklarina sahip oldugunu da bilemeyiz.

Sizin profesyonel bir destege ihtiyaciniz var. Ucretsiz uygulamalarla cozulebilecek bir is degil sizinki. 20-30 bin TL arasi butce ayırıp temizce ihtiyaclariniza göre bir yazilim yaptirmanizi tavsiye ederim. Calisansiniz. Sorumluluğu yuklenmeyin. Zamanla çökerse tum veriler kaybolur. Olan size olur.

Geri
Yukarı