Sipariş vermediğim halde kargo geldi

Faturalanmış ama ödemesi alınmamış ürünlerin ödeme beyanı bulunmadığı için ürünü vermeniz gerekiyor. Başınızı sonra büyük ağrıtırlar. Bununla ilgili tüketiciyi koruma kanunları gibi satıcıyı da koruyan kanunlar mevcut. Ödeme yaptığınız yöntemi belirtmediğiniz için fatura üzerindeki bedeli sizden alırlar üstüne bir de avukat ücretini dayatırlar. Hem satıcı hem de alıcı için yanlışlık olmaması gerekiyor.

Burda karar size kalmış. Yapılması gereken belli fakat hata siteye ait. Sitenin bu yüzden çok büyük bir zarar edeceğini sanmıyorum. Hatta böyle büyük bir hatanın bu kadar ucuza patlamış olması site için bir avantaj bile sayılabilir. Dediğim gibi kafanıza göre takılın. Ben olsam kullanmaya devam ederdim.

Konu sahibine neden herkes saldırmış anlamadım. Tüm hata siteye ait. Ürünü iade etmeyip kullanmaya devam edebilirsiniz gönül rahatlığıyla. Kendilerine gelse kesinlikle iade etmeyecekleri ürün başkasının şansı oldu diye kıskanıldı sanırım.
Tamam site hatanın ama ürünü iade etmeyip kullanmaya devam edebilirsiniz gönül rahatlığıyla demek? :D Bir de gönül rahatlığıyla he. Yapsın da sonradan başını ağrıtsınlar değil mi?

Faturalanmış ama ödemesi alınmamış ürünlerin ödeme beyanı bulunmadığı için ürünü vermeniz gerekiyor. Başınızı sonra büyük ağrıtırlar. Bununla ilgili tüketiciyi koruma kanunları gibi satıcıyı da koruyan kanunlar mevcut. Ödeme yaptığınız yöntemi belirtmediğiniz için fatura üzerindeki bedeli sizden alırlar üstüne bir de avukat ücretini dayatırlar. Hem satıcı hem de alıcı için yanlışlık olmaması gerekiyor.

Ön satış sözleşmesini imzalamadıysa ürünü kendi kafalarına göre faturalandıramazlar. Konu sahibini korkutup iade ettirmeye çalışmayın. Sitenin yapabileceği hiçbir şey yok.

Sipariş vermemişsin bir şey yapmamışsın insan 3-5 gün 1 hafta kutuyu açmadan bekler veya gönderen firmayı arayıp sorar bildiğin adamların malına çökmüşsün. Burada vicdanını rahatlatalım diye mi konu açtın? Mouse'u kullandığını söyleyip iade edeceksin ne yazmamızı bekliyorsun ki?

Kullanmaya devam mı edin yazalım bu nasıl soru? Geri gönder ve 3 gün boyunca kullandığını ilet bir daha da yapmazsın umarım.
Arkadaşlar galiba okuduğunuzu anlamada problemleriniz var. Benim sipariş vermediğim ürünü kullanma gibi bir niyetim yok zaten. Sorduğum şey ben bu ürünü kullandığım için geri verdiğimde bana sorun yaratır mı ? Açıkçası yaratacaksa verme gibi bir niyetim yok. Ayrıca tüm iletişim bilgileri doğru bir şekilde bana gelen kargodan ne gibi bir şüphe duymam gerekiyordu tam olarak? Hediye vs. gelmiş olabileceğini düşündüm. Şunu da belirteyim ben almadan önce kargo şubede 3 gün bekledi. Bana bu kadar geç dönmeleri de ayrı bir hata. Lütfen anlamadan dinlemeden kendinizce adalet dağıtmayın, kötü bir niyetim yok.

Ön satış sözleşmesini imzalamadıysa ürünü kendi kafalarına göre faturalandıramazlar. Konu sahibini korkutup iade ettirmeye çalışmayın. Sitenin yapabileceği hiçbir şey yok.

Hukuk bilginiz yok bari saçma sapan bilgilerle milletin aklını karıştırmayın. Sizce Türk yasaları bu denli saçma bir boşluk bırakmış olabilir mi?

Arkadaşlar galiba okuduğunuzu anlamada problemleriniz var. Benim sipariş vermediğim ürünü kullanma gibi bir niyetim yok zaten. Sorduğum şey ben bu ürünü kullandığım için geri verdiğimde bana sorun yaratır mı? Açıkçası yaratacaksa verme gibi bir niyetim yok. Ayrıca tüm iletişim bilgileri doğru bir şekilde bana gelen kargodan ne gibi bir şüphe duymam gerekiyordu tam olarak? Hediye vs. gelmiş olabileceğini düşündüm. Şunu da belirteyim ben almadan önce kargo şubede 3 gün bekledi. Bana bu kadar geç dönmeleri de ayrı bir hata. Lütfen anlamadan dinlemeden kendinizce adalet dağıtmayın, kötü bir niyetim yok.

Yaratmaz hocam, iade edin yeter. Ürünün kutusu, kendisi vs. sağlamsa hiçbir şey olmaz.

Satış sözleşmesi imzalamasına gerek yok. Kişiye fatura çıkartılmış. Kişinin fatura iptal talebinde bulunması yani ürünü iade etmesi gerekiyor(Ürün bana ait değil demesi için bunu yapması gerekiyor yoksa sonradan satıcı şikayetinde ürünü faturasını çıkarttık adam ürünü kapıda teslim aldığında parasını bize atacaktı gibi saçma bir bahane uydurup şikayette bulunabiliyor. Sonuçta ödeme yapılmadan fatura çıkmış). İade ederken sonuçta hiçbir şekilde maliyete girmiyor müşteri. Satıcının kabahati olduğu için ters fiş işlemleri ve kargo maliyetlerini firma her türlü karşılıyor. Fakat dediğim gibi bu işin satıcı tarafındaki şikayetide ciddi bir boyutta. Resmi beyanı hafife alanları bankamıza bir güzel döküyor sonra mahkemeler.

Arkadaşlar galiba okuduğunuzu anlamada problemleriniz var. Benim sipariş vermediğim ürünü kullanma gibi bir niyetim yok zaten. Sorduğum şey ben bu ürünü kullandığım için geri verdiğimde bana sorun yaratır mı? Açıkçası yaratacaksa verme gibi bir niyetim yok. Ayrıca tüm iletişim bilgileri doğru bir şekilde bana gelen kargodan ne gibi bir şüphe duymam gerekiyordu tam olarak? Hediye vs. gelmiş olabileceğini düşündüm. Şunu da belirteyim ben almadan önce kargo şubede 3 gün bekledi. Bana bu kadar geç dönmeleri de ayrı bir hata. Lütfen anlamadan dinlemeden kendinizce adalet dağıtmayın, kötü bir niyetim yok.

Kötü niyetten değil konudaki arkadaşlardan ürüne çökmeni bekleyenler var. Bu arada dert edilecek bir durum değil. Faturasıyla beraber iadeye gönderin. Ürüne hasar vermemeye çalışın. Teslim belgesi düzenlendiği için ürünün son sorumluluğu sizde görünüyor. Düzgün paketleyip gönderdiğinizde ters fiş kesip işlemleri iptal ediyorlar. Paketin açılıp açılmaması son raddede önemli değil. Sonuçta yanlış bir gönderi düzenlenmiş ve durumdan geçde olsa haberiniz olmuş. Ürünü iadeye gönderdiğinizde zaten çetrefilli bir durum olmadığınıda fark edeceksiniz. Bunu açmışsınız siz diye sizi rahatsız etmeyeceklerdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı