Sıradan kullanıcı MacBook Pro M2 almalı mıdır?

Konuyla alakasız ama bir şey sormak istiyorum sizce işi olmayan sıradan günlük bir kullanıcı MacBook Pro M.2 almalı mı?
Yoksa i9 13900HX ve 4080'li bir şey mi almalıyım?

Oyun oynamayı seviyorsan 4080'li laptop alabilirsin. Oyun oynamıyorsan Mac almalısın ama şunu da bilmeni istiyorum Mac dışında hiçbir laptop size 18-19 saat ekran süresi veremez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu almak yerine aynı fiyata M2 Pro 16GB RAM 512GB SSD 16" almak bence daha mantıklı.
Bence sadece 32GB RAM olduğu için bile M1 Max'lı model çok daha avantajlı da, bir de grafiksel işlerde büyük bir üstünlük kuruyor M1 Max. 16 GB RAM bana yeter ve sadece işlemci gücüne ihtiyacım var derseniz (%15-20 civarında daha iyi olması lazım M1 Max'a göre) M2 Pro daha iyi bir seçenek olabilir tabii.

Sizce Mac TLOU Part 1 açabilir mi ya da Diablo 4? Mac’te sadece CS:GO ve Valorant oynarsınız.
Diablo IV.

Sadece CS:GO Valorant oynarsınız denecek kadar hafife alınacak bir GPU yok M1 Max'ta. Özellikle native olarak desteklenen oyunların az olması asıl sıkıntı. Örneğin şu No Man's Sky performansına bakabilirsiniz, gayet iyi.

Konuyla alakasız ama bir şey sormak istiyorum. Sizce işi olmayan sıradan günlük bir kullanıcı MacBook Pro M.2 almalı mı?
Yoksa i9 13900HX ve 4080'li bir şey mi almalıyım?

Arkana bile bakmadan MacBook al aynen Pro al hatta YouTuber olursun yanlışlıkla :D.

Diablo IV.

Sadece CS:GO Valorant oynarsınız denecek kadar hafife alınacak bir GPU yok M1 Max'ta. Özellikle native olarak desteklenen oyunların az olması asıl sıkıntı. Örneğin şu No Man's Sky performansına bakabilirsiniz, gayet iyi.

Kanka gel kapıştırak Asus Rog Strix G16 13.Nesil Core i7 13650HX-RTX4080 12Gb-16Gb-1Tb-16inc-W11 fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da.

Tek bilgisayarınız bu olacaksa ve yoğun bir şekilde oyun oynuyorsanız, konsol falan da yoksa tabii ki attığın tarz laptoplar daha mantıklı. Tamamen farklı use caseler yani. Benim masaüstü RTX 3080'li bilgisayarım var, dışarıda da asla oyun oynamayı düşünmüyorum başka işlerimi yapmak istiyorum, olsa olsa zaman geçirmelik rogulite oyunlar falan olabilir. Başka işlerimi yapmam için de iyi bir işlemci gücü ve verimli bir batarya performansına ihtiyacım var ki bu konularda Macbook çok iyi. Taşınabilirlik ve batarya konusunda Asus Rog Strix G16 diz çöker tövbe ister Macbook karşısında.

Bence sadece 32 GB RAM olduğu için bile M1 Maxli model çok daha avantajlı da, bir de grafiksel işlerde büyük bir üstünlük kuruyor M1 Max. 16 GB RAM bana yeter ve sadece işlemci gücüne ihtiyacım var derseniz (%15-20 civarında daha iyi olması lazım M1 Max'a göre) M.2 Pro daha iyi bir seçenek olabilir tabii.

Siz olsanız hangisini seçerdiniz?
M1 Max ile M2 Pro'nun farkı nedir tam olarak?

MacBook'a o attığınız ASUS'la karşı çıkmanız komik oluyor. Alayım da havaalanına bayağıdır gitmiyordum özledim sesleri.

Geri
Yukarı