Şirket sahipleri neden sorumsuz?

Zurnadürüm

Kilopat
Makaleler
22
Daha fazla  
Şimdi fark ettim de haweibeenpwned.com sitesinde listelenmiş hack olayların büyük kısmı SHA1(MD5) şifrelenme kullanan şirketlerin. Hepsinde de şifreler ve bazı ek bilgiler çalınmış. Hatta Aptoide işi biraz da salmış SHA1 salt değil.
Sorum şu:
Neden bu şirketler böyle sorumsuzluk yapıyorlar?
Hatta bir şirket (Bell) 1 kez akıllanmamış 2 kez aynı hatadan şifre kaptırmış. Sloganı en güvenli mağaza olan Aptoide de bu olayın içinde var. Bir de bazı duyduğum ve ünlü olan şirketlerden bazılarını yazacağım. İşin ne kadar vahim olduğu anlaşılsın :D:
  1. Adobe
  2. BitTorrent
  3. AK parti(şirket değil ama ne çalmışlar merak ettim :D)
  4. Town of Salem sunucuları
  5. Brazzers
  6. BitLy
  7. CD Projekt Red
  8. Disqus
  9. Dropbox
  10. Linkedin
  11. Linux Forums
  12. Linux Mint
Bunları okuduktan sonra ben mail ve başka hesaplarımın şifrelerini değişmeye gidiyorum hoşça kalın :D.

Mail şifreleri ve diğer hesap şifrelerinizi tamamen farklı tutmak en mantıklısı. Hesap bilgilerinizi ele geçiren kişinin ikinci hamlesi E-postanızı kırmaya çalışmak olacaktır doğal olarak.

Zaten bu tarz sızdırma olayları internette haber olarak yayınlanıyor. Bunun ardından o sitede üyeliğim var mı ve hangi şifremi kullanmışım diye kontrol ediyorum. Sonrasında bilgilerimin sızdırıldığını düşünüyorsam bilgilerimi değiştiriyorum.

Hangi sitelerde yapıştırıldığını ve paylaşıldığını görebilir miyim? Bu arada abone oldum.

Şimdi fark ettim de haweibeenpwned.com sitesinde listelenmiş hack olayların büyük kısmı SHA1(MD5) şifrelenme kullanan şirketlerin. Hepsinde de şifreler ve bazı ek bilgiler çalınmış. Hatta Aptoide işi biraz da salmış SHA1 salt değil.
Sorum şu:
Neden bu şirketler böyle sorumsuzluk yapıyorlar?
Hatta bir şirket (Bell) 1 kez akıllanmamış 2 kez aynı hatadan şifre kaptırmış. Sloganı en güvenli mağaza olan Aptoide de bu olayın içinde var. Bir de bazı duyduğum ve ünlü olan şirketlerden bazılarını yazacağım. İşin ne kadar vahim olduğu anlaşılsın :D:
  1. Adobe
  2. BitTorrent
  3. AK parti(şirket değil ama ne çalmışlar merak ettim :D)
  4. Town of Salem sunucuları
  5. Brazzers
  6. BitLy
  7. CD Projekt Red
  8. Disqus
  9. Dropbox
  10. Linkedin
  11. Linux Forums
  12. Linux Mint
Bunları okuduktan sonra ben mail ve başka hesaplarımın şifrelerini değişmeye gidiyorum hoşça kalın :D.
Aman hocam hangi hesaptı o 😂

Geri
Yukarı