Sırt formu nasıl?

1GB VRAM

Attopat
Herkese iyi basmalar. 15'imin kışındayım.😀 Sırt formum nasıl? Önden gelen güneş ışığıyla salon ışığının çakışmasıyla klasik düz pozda çekildi fotoğraf. Hangi harekete yüklenmemi tavsiye edersiniz?

20231115_193921.jpg

Sıkı bir bulk dönemindeyim bu arada.

@Spidertliman hocam bir öneriniz var ise dinlemeye açığım.

Son düzenleme:
177 kısa mı ya? 🥲Chin up barfiks çekiyorum haftada bir ancak 4 set değil 1 set tükeniş bırakıyorum.
Boyun kısa der iken ense boyun bölgesinden bahsettim. 177 normal boy kısa denmez. Bu kısalık doğal değil gibi shroug formunu doğru yaptığına emin misin?

Boyun kısa der iken ense boyun bölgesinden bahsettim. 177 normal boy kısa denmez. Bu kısalık doğal değil gibi shroug formunu doğru yaptığına emin misin?

Hocam ömrü hayatımda trapez çalışmadım. 1 ay yaptım trapezler mutasyona uğramış gibi oldu çok kötü gözüktüğü için bıraktım yaklaşık 6-7 aydır trapez çalışmıyorum.

Hocam ömrü hayatımda trapez çalışmadım. 1 ay yaptım trapezler mutasyona uğramış gibi oldu çok kötü gözüktüğü için bıraktım yaklaşık 6-7 aydır trapez çalışmıyorum.

Eksikliğinden belli oluyor doğru çalışmadığın. Trapez büyük bir kas grubudur. Sadece boyundan ibaret değil üst sırtı da büyük miktarda kaplar. Düzenli bir şekilde çalışmanı öneririm. Chin up için tükeniş yerine 4x10 kolaysa ağırlık ile de olabilir. Daha etkili olur.

Eksikliğinden belli oluyor doğru çalışmadığın. Trapez büyük bir kas grubudur. Sadece boyundan ibaret değil üst sırtı da büyük miktarda kaplar. Düzenli bir şekilde çalışmanı öneririm. Chin up için tükeniş yerine 4x10 kolaysa ağırlık ile de olabilir. Daha etkili olur.

Hocam peki normal hayatta omuzların aşırı derecede öne doğru çökmesi trapez eksikliğinden olabilir mi?

Hocam peki normal hayatta omuzların aşırı derecede öne doğru çökmesi trapez eksikliğinden olabilir mi?
Elbette trapez insanın üst sırtını tabiri caiz ise sıkı sıkı tutan kas grubudur. Ama bahsettiğin sorun tahminimce arka omuz eksikliğinden kaynaklı. Attığın resim formu biraz buna uygun değil ama sanırım arka omuz çalışmıyorsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı