Sırt nasıl açılır?

BenSamet

Decapat
Daha fazla  
Sırtımı sıkıyorum ama açamıyorum. Nasıl yandaki gibi tam olarak sırtımı açabilirim? Orta kısımda birleşen iki kemiğin yanlara doğru açılmasını sırtımı tam olarak açabilmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-11-18 at 22.26.08.jpeg
    WhatsApp Image 2023-11-18 at 22.26.08.jpeg
    95,8 KB · Görüntüleme: 189
  • resim_2023-11-18_223028187.png
    resim_2023-11-18_223028187.png
    97,1 KB · Görüntüleme: 128
Daha fazla kanat çalışmalısınız. Neden açamıyorum derseniz, skapula kemiğiniz içeri doğru durduğu içindir. Aldığnız kalorileri artırın. Progressive overload yapın. Sabırlı olun ve süreci izleyin. Ayrıca güray aydın'ı takip ediyorsanız en son videosu sırt geliştirme ile ilgili, bakın derim.

Daha fazla kanat çalışmalısınız. Neden açamıyorum derseniz, skapula kemiğiniz içeri doğru durduğu içindir. Aldığnız kalorileri artırın. Progressive overload yapın. Sabırlı olun ve süreci izleyin. Ayrıca güray aydın'ı takip ediyorsanız en son videosu sırt geliştirme ile ilgili, bakın derim.

Skapula kemiğimi nasıl düzeltebilirim?

Kemiklerde sıkıntı yok gibi sadece yeteri kadar kas kütlesi olmadığı için açamıyorsun sırtını. Göğsünü oynatmak gibi düşün.

Sırtımı bu şekilde açabiliyorum ama sırttan çift bicepsde sorun yaşıyorum benden daha az sırt kası olan arkadaşım açabiliyor sırtını acaba ben açmayı mı bilmiyorum diye düşünüyorum tekniği var mı bu işin?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-11-18 at 22.53.56.jpeg
    WhatsApp Image 2023-11-18 at 22.53.56.jpeg
    86,1 KB · Görüntüleme: 177
Hocam sırtın da fena değilmiş aslında, pozu verirken omzunu geriye atıp arka omzunu sıkmayı dene. Artı olarak lat spread pozisyonunda omzunu ileriye vermeden kollarını yukarı kaldırıp pozu vermeyi deneyebilirsin.

Hocam sırtın da fena değilmiş aslında, pozu verirken omzunu geriye atıp arka omzunu sıkmayı dene. Artı olarak lat spread pozisyonunda omzunu ileriye vermeden kollarını yukarı kaldırıp pozu vermeyi deneyebilirsin.

Yok hacı olmuyor iki kemik illa orada duruyor anlamadım bu işten bir şey fitness antrenörüne soracağım.

Bende aynı şekilde düşünüyorum. Sırt pozu verecek kadar gelişmemiş kasların bu öyle 3-5 ayda olacak birşey değil.
Ne kadar süredir ağırlık çalışıyorsunuz?

Hani birde o adamın seviyesi sana göre bayağı bir ileride en az 200 antreman var aranızda. O tarz bir görünüme sahip olmanız için. Yani tahmini 1 yıl.

Yok hacı olmuyor iki kemik illa orada duruyor anlamadım bu işten bir şey fitness antrenörüne soracağım.
Aslında bu kadar takılınacak bir durum değil. Çok abartıyorsun. Kafana taktığına bile değecek bir konu değil. Çok normal bu görüntü. Sadece biraz sırt ve kanat antremanları sıkıştır araya. Tabiki hiç takılmasan bu konuya çok daha iyi. Direk kol göğüs omuz antremanlarına devam etsen çok daha iyi olur.

Son düzenleme:
Skapula kemiğimi nasıl düzeltebilirim?

Ağır lat pulldown yapın. Sırtınız fiziksel olarak açılacak ve geniş görünecektir. Fotoğraftan gördüğüm kadarı ile de tahmini olarak 4 veya 6 aydır yapıyorsunuz. Strap kullanın ve kesinlikle ama kesinlikle ağır çalışın. Süreçte sırtınızı açabildiğinizi göreceksiniz.

Sırtımı bu şekilde açabiliyorum ama sırttan çift bicepsde sorun yaşıyorum benden daha az sırt kası olan arkadaşım açabiliyor sırtını acaba ben açmayı mı bilmiyorum diye düşünüyorum tekniği var mı bu işin?

Ayrıca evet, tekniği de var. Sırtınızı açmaya zorlayın, biraz yumuşak bir acı hissedeceksiniz. Deneyin derim, zararını görmezsiniz. Ama önemli olan her gün yapıyor olmanız ki işe yarasın.

Geri
Yukarı