Şişen pil ne yapılır?

Makaleler
20
Yer
Nordschleife
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Okul için tuşlu telefon almıştım. Pili şişti ve yenisini aldım pilin. Eski pili ne yapacağımı bilmiyorum. Çöpe patlayabileceğinden ve doğaya zararı olabileceğinden atmak istemiyorum. Şu anda pil metal bir tepsi içinde duruyor. Bu şişmiş pili nereye verebilirim veya ne yapabilirim?

Okul için tuşlu telefon almıştım. Pili şişti ve yenisini aldım pilin. Eski pili ne yapacağımı bilmiyorum. Çöpe patlayabileceğinden ve doğaya zararı olabileceğinden atmak istemiyorum. Şu anda pil metal bir tepsi içinde duruyor. Bu şişmiş pili nereye verebilirim veya ne yapabilirim?
Pil atık kutularına atabilirsin.

Yanlış hatırlamıyorsam BİM'de pil için atık kutusu vardı yakında bir BİM marketi varsa oraya götürebilirsiniz.

Pil kutuları oluyor okullarda ve marketlerde. BİM'lerde kasalara yakın şekilde oluyor kutular oralara atabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı