Sistem açıkken kendi kendine kapanıp açılıyor

ErcN9028

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı açtıktan sonra kendi kendine kapanıyor ve bu süre fark etmiyor. Örnegın açıyorum bazen 1 2 saat açık kalıp kapanıyor sonra açılıp kapanma döngüsüne giriyor bazen de 1 2 dakija açık kalıyor ardından kapanıp döngüye giriyor. Sorun neden kaynaklı olabilir? PSU'da sorun olduğunu düşünüyorum PSU değişimi yapsam düzelir mi?

Hasar vermediysen bunları yap
1701180807789.png

Buralara gir otomatik olarak yeniden başlat'ın tikini kaldır

Nasıl gireceğini bilmiyorsan dosya gezginini aç bu bilgisayar kısmına gel boşluğa sağ tıkla özellikler de solda gelişmiş sistem ayarları var ona tıkla oradan yürüt.

Bilgisayarımı açtıktan sonra kendi kendine kapanıyor ve bu süre fark etmiyor. Örnegın açıyorum bazen 1 2 saat açık kalıp kapanıyor sonra açılıp kapanma döngüsüne giriyor bazen de 1 2 dakija açık kalıyor ardından kapanıp döngüye giriyor. Sorun neden kaynaklı olabilir? PSU'da sorun olduğunu düşünüyorum PSU değişimi yapsam düzelir mi?
cevaplarda diğer bir arkadaşın belirttiğine göre "Bendede olmuştu pc yere düşmüştü masa devrilince sonra o sorun olmuştu hasar verdinmi hiç pcye?" pc yere düşünce "İşlemci Soğutucusu fanı" yerinden çıkmış olabilir. bilgisayarın bir bileşeni olan işlemci "Isınınca" bilgisayar kendini kapatır. bilgisayarınızın içindeki işlemci fanını çıkartın, termal macun ile yeniden "sağlam bir şekilde" yeniden yerleştirin. bilgisayarınzdaki gördüğünüz tüm kabloları ellerinizle bastırarak yerine oturtmaya çalışın. eğer termal macununuz yoksa işlemci fanının vidalarını bastırarak sıkın, ve bilgisayarınzdaki gördüğünüz tüm kabloları ellerinizle bastırarak yerine oturtmaya çalışın, test edin ve tekrar buraya yazın, bilgisayarınızı çok açmayın eğer sorun işlemcidense hasar görebilir çünkü fan işlemciyi soğutmaz ve işlemci aşırı sıcaklıktan otomatik bilgisayarı kapatır.

İsınma sorunum yok ekran kartı 30 40 derece arası işlemci 33 51 arası ısıda sadece kendi kendine rastgele birsekilde kapnaip aciliyor
sen yinede bir kontrol et o sorunlar yüzünden olmadığına emin ol

Yeni konular

Geri
Yukarı